+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
31 maja 2017
Olejki i serum do włosów – jakie wybrać?

Do pielęgnacji włosów, poza odżywką czy maską, stosować warto również wszelkiego rodzaju olejki oraz serum. Czym kierować się kupując tego typu preparat?

 

 

 

 

 

 

Olejek do włosów – co to takiego?

Olej do włosów to naturalna odżywka, która w swoim składzie nie zawiera substancji konserwujących czy zmieniających właściwości chemiczne. Kosmetyk ten doskonale sprawdzi się u posiadaczek pasm suchych i połamanych, lecz z powodzeniem stosować można go także wówczas, gdy zależy nam na przywróceniu kosmykom blasku.

Olejki do włosów można podzielić pod kątem ich budowy. Składają się one z kwasów o małych, dużych oraz średnich cząsteczkach, co ma wpływ na wnikanie substancji. Wyróżnia się oleje:

  • Nasycone, do których zalicza się między innymi olej kokosowy
  • Wielonienasycone – to na przykład olej z orzechów włoskich
  • Jednonienasycone – w tej grupie znajdziemy między innymi olejek rycynowy

Dla włosów niskoporowatych najlepsze będą oleje o małych cząsteczkach, wysokoporowatych – dużych.

Olejki i serum do włosów jakie wybrać

 

 

Największą popularnością na rynku cieszą się:

  • Olejek arganowy – sprawdzi się na każdego rodzaju włosach. Wpływa na ich porost i ułatwia stylizację przy pomocy gorącego powietrza
  • Olejek migdałowy – zaopatrzyć w niego powinny się osoby o włosach suchych. Gdy nasze pasma są cienkie lub przetłuszczające się, zaaplikujmy go przed myciem włosów – unikniemy w ten sposób efektu zlepionych kosmyków
  • Olejek makadamia – doskonały kosmetyk dla posiadaczek włosów farbowych – świetnie chroni kolor i nadaje pasmom blasku. Działa również na porost kosmyków. Tego typu olejek znajdziecie tutaj.

Jeżeli chodzi o aplikację oleju do włosów, to zawsze należy nakładać go na suche, nieposklejane włosy. Zarówno przed, jak i po niej powinno się dokładnie rozczesać pasma. Kosmetyk można trzymać na pasmach od 15 minut do 10 godzin (zaleca się owinięcie głowy czepkiem lub ręcznikiem). Po olejowaniu zawsze dokładnie umyjmy włosy.

 

Czym kierować się przy kupnie serum do włosów?

Produktem, który powinien się znaleźć w każdej kobiecej kosmetyczce jest również silikonowe serum do włosów. Preparat ten skutecznie ochroni je przed działaniem wysokich temperatur i rozdwajaniem się końcówek. Świetnie sprawdzi się również w przypadku pasm suchych, szorstkich oraz puszących się.

Jeżeli chodzi o skład takiego kosmetyku to, jak sama nazwa wskazuje, opiera się on na silikonach. W pierwszej kolejności znaleźć powinny się składniki z końcówkami –conol, -cone oraz –siloxane. Oprócz tego, zawierać może on także aloes, proteiny jedwabiu oraz witaminy.


 

Powered by Comarch e-Sklep ®