+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
4 sposoby na przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy to problem wielu z nas. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być zarówno zaburzenia hormonalne czy immunologiczne, permanentny stres, jak i nieprawidłowa pielęgnacja. Jak należy postępować z tego typu pasmami? Poniżej 4 sprawdzone sposoby.

 

 

 

 

 

 

 

1. Odpowiednie mycie

Włosy z tendencją do nadmiernego przetłuszczania się należy myć letnią wodą, która nie będzie pobudzała gruczołów do wzmożonej produkcji łoju. Zrezygnować powinno się tu także z wykonywania intensywnego masażu głowy – przyczynia się on bowiem do nasilonej produkcji sebum. Kluczową rolę odgrywa także dobór odpowiedniego szamponu. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się łagodne kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji, których skład został skomponowany w taki sposób, by zagwarantować skórze głowy utrzymanie optymalnego poziomu pH.

 

2. Stosowna odżywka

Źródło: https://epelo.pl/img/large/5526/allwaves-ozo-ampulki-do-wlosow-przetluszczajacych.jpg

 

W przypadku włosów przetłuszczających się, unikać należy odżywek o gęstej, ciężkiej konsystencji, a także tych, które stworzone zostały z myślą o włosach suchych. Nie sprawdzą się tu także kosmetyki bez spłukiwania, które będą dodatkowo obciążały nasze pasma. Unikać należy nanoszenia odżywki na skórę głowy oraz w jej okolicach. Zamiast tego, należy aplikować ją od połowy długości włosów. Zapobiegnie to ich plątaniu się i ułatwi rozczesywanie. Raz na jakiś czas, przeprowadzić można kurację z użyciem ampułek takich, jak Allwaves OZO Hair Lotions, w których składzie znajdziemy między innymi prowitaminę B5 oraz wyciąg z pokrzywy. Preparat skutecznie redukuje produkcję sebum i przywraca naturalny stan fizjologiczny skóry głowy.

 

3. Naturalne płukanki

Do codziennej pielęgnacji przetłuszczających włosów stosować można również płukanki na bazie naturalnych składników, na przykład rumianku. Do przygotowania takiej mikstury potrzebowali będziemy szklanki naparu ze świeżego lub suszonego rumianku oraz kilka listków świeżej mięty. Tak powstałą mieszankę nakładamy na kosmyk tuż po umyciu ich szamponem.

 

4. Prawidłowa stylizacja

Włosy, które mają tendencję do przetłuszczania się najlepiej suszyć naturalnie, bez użycia suszarki, a jeżeli nie mamy innej możliwości, użyjmy do tego celu chłodnego nawiewu. Unikać powinno się również używania lokówek i prostownic – wydzielane przez nich ciepło pobudzać będzie gruczoły łojowe do pracy. Do minimum ograniczyć należy również stosowanie kosmetyków takich, jak jedwab w płynie czy pasty do stylizacji. Przetłuszczające się włosy najlepiej czesać grzebieniem plastikowym,  okrągło zakończonym nigdy metalowym.

Powered by Comarch e-Sklep ®