+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
23 sierpnia 2018
8 sposobów jak pozbyć się odstających włosków

Odstające włoski przy skroniach i na czubku głowy skutecznie zaburzają gładkość całej fryzury. Z jednej strony, powinnyśmy się cieszyć z ich obecności – to bowiem znak, że pasma nieustannie się zagęszczają. Z drugiej natomiast, prezentują się one bardzo nieestetycznie. Na szczęście, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ich wygładzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Odżywka bez spłukiwania – po umyciu i wysuszeniu włosów, rozcieramy odrobinę takiego kosmetyku w dłoniach i delikatnie wygładzamy odstające włoski. Uwaga! Nie należy tutaj przyciskać rąk zbyt mocno do głowy, a jedynie łagodnie muskać nimi po powierzchni kosmyków. Bardzo ważne jest także zastosowanie naprawdę niewielkiej ilości kosmetyków – w przeciwnym wypadku możemy obciążyć włosy u nasady i spowodować, że będą wydawały się przetłuszczone.
  2. Pianka do włosów – rozcieramy we włosach odrobinę kosmetyku i przygładzamy wszystkie odstające włoski. Takiego kosmetyku nie należy jednak stosować codziennie – może on bowiem nadmiernie przesuszać włosy i powodować podrażnienie skóry głowy.

 

 

  1. Lakier do włosów – spryskujemy dłonie kosmetykiem, rozcieramy i wygładzamy odstające włoski. Alternatywę dla lakieru stanowić może tu suchy szampon.
  2. Olejek do włosów – najlepiej do tego celu sprawdzi się olejek o lekkiej konsystencji, niezostawiający tłustej warstwy i niepowodujący nadmiernego obciążania włosów i efektu nieświeżości. Do zalet tej metody, poza wygładzeniem odstających kosmyków, zaliczyć można także odżywienie pasm i nadanie im połysku.
  3. Naturalne zabiegi wygładzające z użyciem nafty kosmetycznej oraz płukanki – kawowa, lniana albo z szałwii.
  4. Stosowanie pielęgnacji emolientowej – chodzi tutaj o szampony, maseczki i olejki bogate w woski, naturalne oleje oraz silikony. By zauważyć efekty, preparatów tego typu należy używać regularnie.
  5. Suszenie włosów suszarką z jonizacją i chłodnym nawiewem – efekt to gładkie, śliskie i lśniące włosy. Zabieg ten zastosować można nie tylko tuż po wysuszeniu włosów, lecz również w dowolnym momencie, gdy zauważymy, że nasze pasma stają się niesforne.
  6. Odpowiednie czesanie włosów – o ile nie jesteśmy posiadaczkami włosów kręconych, czesać należy je dopiero wówczas, gdy będą suche. Wilgotne pasma przeczesuje się delikatnie palcami albo grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®