+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Czy cieniowanie niszczy włosy?

Cieniowanie to sposób strzyżenia, w wyniku którego część kosmyków staje się krótsza od innych. Wykonuje się je między innymi w celu nadania włosom objętości i gęstości. Kto powinien zdecydować się na tego typu fryzurę, a na jakiego rodzaju pasmach nie będzie się ona prezentowała efektownie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla kogo cieniowanie?

Cieniowanie lubią przede wszystkim włosy kręcone oraz falowane. Zabieg ten wydobywa i intensyfikuje naturalny skręt, a także ułatwia skręcanie się kosmyków. Na skutek cieniowania na włosach pojawiają się naturalne warstwy, a fryzura nabiera estetycznego kształtu. Pasma przestają się plątać i w znacznie mniejszym stopniu ulegają uszkodzeniom.

To rozwiązanie dobrze sprawdzi się także u posiadaczek włosów gęstych i ciężkich – cieniowanie odejmie im trochę ciężaru, fryzura będzie się lepiej układać, a noszenie rozpuszczonych pasm stanie się bardziej komfortowe.

Na cieniowanie zdecydować mogą się również panie o długich, gęstych i przyklapniętych kosmykach – zabieg skutecznie odbije je od nasady nadając pożądanej objętości.

 

Kiedy lepiej zrezygnować z cieniowania?

Cieniowanie nie znajdzie zastosowania na włosach cienkich i rzadkich – sprawi ono bowiem, że pasma będą wyglądały na jeszcze bardziej przerzedzone.

Nie powinno się go również wykonywać u osób, których włosy są proste i mocno porowate – cieniowanie w tej sytuacji powoduje rozdzielanie się partii włosów.

Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, że cieniowanie utrudnia podcinanie końcówek – po wykonaniu takiego zabiegu rozdwajają się one znacznie częściej niż w przypadku włosów ściętych na prosto, a co więcej – dzieje się to na całej ich długości, a co za tym idzie – pasma mogą wyglądać na znacznie bardziej rozdwojone niż w rzeczywistości. Znacznie utrudniona jest tutaj aplikacja serum zabezpieczającego – należy je bowiem nakładać na całą długość włosów, co z kolei może je obciążać.

Cieniowanie powoduje także wzmocnienie skrętu, co dla jednych osób może być zaletą, dla innych – wadą.

Do wad tego typu strzyżenia zaliczyć można również fakt, że utrudnia ono wykonywanie niektórych fryzur, jak gładko zaczesany kucyk, a to ze względu na wychodzące pasemka lub zbyt krótkie końce włosów.

Pamiętajmy, by włosów nigdy nie cieniować samodzielnie. Tego typu strzyżenie wykonywać powinno się wyłącznie w sprawdzonym salonie fryzjerskim – jedynie wówczas mamy pewność, że nasze włosy nie ulegną uszkodzeniu i będą się prezentowały efektownie.

Powered by Comarch e-Sklep ®