+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
30 września 2019
Czy suchy szampon niszczy włosy?

Nie macie czasu na umycie włosów? W kilka chwil odświeżycie je przy pomocy produktu, jakim jest suchy szampon. Co to za kosmetyk i jak należy z niego korzystać? Czy może on w trwały sposób uszkodzić włosy?

 

 

 

 

 

 

 

 

Suchy szampon - co to za kosmetyk?

 

Główna rola suchego szamponu to przedłużenie świeżości naszych włosów. Dobrze radzi on sobie w oczyszczaniu pasm z gromadzącego się na ich powierzchni łoju, kurzu czy brudu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów. Po taki kosmetyk sięgnąć można na przykład wtedy, gdy zaspałyśmy do pracy i nie mamy czasu na umycie pasm lub jesteśmy w długiej podróży czy w szpitalu. Z suchego szamponu korzystać można tak w domu, jak i poza nim. To dobre rozwiązanie dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów - kosmetyk ten skutecznie nada im objętości. Głównym składnikiem tego typu produktu jest puder, na przykład owsiany lub ryżowy, którego głównym zadaniem jest pochłanianie nadmiaru sebum i eliminacja nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo, suchy szampon zawiera różnego rodzaju substancje kondycjonujące, między innymi wyciągi roślinne o właściwościach leczniczych. Oprócz tego, znaleźć można tutaj także witaminy czy olejki odżywcze, których głównym zadaniem jest pobudzenie krążenia w skórze głowy.

 

Jak dopasować idealny suchy szampon?

 

Na rynku spotkać można się z różnego rodzaju suchymi szamponami do włosów, z których każdy posiada nieco inne działanie. W sklepach dostępne są między innymi kosmetyki przeznaczone do poszczególnych kolorów włosów - tak naturalnych, jak i farbowanych. Główną zaletą tego typu szamponów jest fakt, iż delikatnie rozjaśniają one odrosty znajdujące się na czubku głowy. Bardziej uniwersalne są bezbarwne kosmetyki, które nadają się do każdego rodzaju włosów. Oferowane są one w dziesiątkach różnych zapachów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji.

 

Jak należy używać suchego szamponu krok po kroku?

 

Aby suchy szampon w odpowiedni sposób spełniał swoje zadanie, pamiętać należy o stosownej jego aplikacji. W pierwszej kolejności dokładnie szczotkujemy włosy - dzięki temu kosmetyk będzie w stanie równomiernie je pokryć. Następnie, pasmo po paśmie, spryskujemy pasma u nasady z odległości około 30 centymetrów. Przed każdą aplikacją kosmetyku, należy dokładnie wstrząsnąć opakowaniem - sprawi to, że poszczególne składniki dobrze zmieszają się ze sobą. Dodatkowo, szampon można delikatnie wmasować w skórę głowy. Po odczekaniu około 2 minut, pochylamy głowę w dół i dokładnie wyczesujemy kosmetyk szczotką. Jeżeli okaże się, że pasma są zbyt matowe, nałożyć można na nie niewielką ilość lakieru nabłyszczającego.

 

Nieco inaczej wygląda aplikacja suchego szamponu w sytuacji, gdy naszym celem jest nie tyle oczyszczenie pasm, co dodanie im objętości. W tym przypadku, opuszczamy głowę w dół, mocno potrząsamy opakowaniem kosmetyku i spryskujemy nim kosmyki jednym, szybkim ruchem. Następnie unosimy głowę i aplikujemy szampon ponownie. Na koniec, przy pomocy palców lub grzebienia stylizujemy pasma.

 

Jak często można używać suchego szamponu?

 

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż suchy szampon nie może zastąpić tradycyjnej pielęgnacji włosów. W związku z tym, używać powinno się go nie częściej niż co 2-3 dni. Jakie są konsekwencje zbyt częstego używania suchego szamponu? Doprowadzić może to między innymi do pojawianie się swędzącej wysypki oraz problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Dojść może również do przesuszenia się włosów i skóry głowy. W konsekwencji tego, może się ona zacząć łuszczyć, doprowadzając do powstania łupieżu. Zbyt częste używanie suchych szamponów sprawić może także, że znajdujące się w skórze głowy pory zostaną zablokowane, skutkiem czego będzie zahamowanie wzrostu włosów. Sięgając po suchy szampon codziennie, doprowadzić możemy do sytuacji, w której kosmyki utracą swój naturalny blask. Ze stosowania suchego szamponu zrezygnować powinny posiadaczki wrażliwej skóry głowy oraz osoby z tendencją do alergii. Nie znajdzie on również zastosowania u kobiet, których pasma są bardzo zniszczone lub skłonne do nadmiernego przesuszania się.

 

 

Suche szampony z naszego asortymentu


 

W naszym sklepie internetowym znaleźć można bogaty wybór suchych szamponów. Jednym z produktów tego typu jest Batiste Original, który zapewnia włosom piękny połysk i długotrwałą świeżość. Z myślą o posiadaczkach blond włosów powstał natomiast szampon Batiste Brillant Blonde, który bardzo delikatnie barwi włosy na jasny kolor. Brunetki sięgnąć mogą z kolei po produkt Batiste Divine Dark. W ofercie marki Batise nie brak również szamponów o rozmaitych kompozycjach zapachowych. Batiste Blush to znakomita propozycja dla wszystkich miłośniczek kwiatowych aromatów, a Batiste Marrakech - nut orientalnych.

Powered by Comarch e-Sklep ®