+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Czym różni się sombre od ombre?

Ombre i sombre to jedne z najpopularniejszych metod koloryzacji ostatnich lat. Na czym polegają i co je różni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza kwestia to stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady oraz na końcach włosów. W przypadku ombre jest on bardzo wyrazisty – brązy często łączy się tu z jasnym blondem. Z myślą o osobach, które preferują nieco delikatniejsze różnice odcieni, została stworzona koloryzacja sombre. Tutaj różnica w kolorze nasady a końcówek włosów nie powinna być większa niż jeden odcień.

W przypadku koloryzacji ombre, pasma pokrywa się jasnym kolorem na całej ich szerokości. Sombre polega natomiast na rozmieszczeniu farby w sposób nierównomierny – niekiedy są to grubsze pasemka, innym razem cienkie, delikatne, wykonane wyłącznie wokół twarzy.

W ombre najkorzystniej prezentować będą się posiadaczki brązowych i czarnych włosów, jako że ich naturalny kolor pasm będzie tworzył większy kontrast z odcieniem nałożonym przez fryzjera. Sombre zastosować można natomiast na kosmykach w każdym kolorze.

 

 

A co jeżeli chodzi o długość włosów najbardziej odpowiednią do opisywanych typów koloryzacji? Uznaje się, że ombre najlepiej sprawdza się w przypadku długich i średnich włosów, na których znacznie łatwiej niż na krótkiej czuprynie zaprezentować efektowne przejście między kolorami. Sombre dobrze wyglądać będzie natomiast na pasmach każdej długości.

Kolejna z różnic między ombre a sombre to wizualny efekt objętości uzyskiwany po każdej z koloryzacji. W przypadku pierwszej, ze względu na dużą różnicę kolorów, która zaczyna się na połowie długości włosów, mogą się one wydawać niego płaskie, w związku z czym, zrezygnować powinny z niej posiadaczki cienkich, delikatnych kosmyków. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku sombre – delikatne refleksy nakładane kilka centymetrów poniżej nasady, co powoduje optyczne dodanie pasmom objętości i nadanie fryzurze przestrzennego charakteru.

Ombre i sombre wyjątkowo korzystnie prezentują się w połączeniu z tak zwanym long bobem, lecz koloryzację tę z powodzeniem wykonać mogą także fanki loków czy wysokich upięć.

Do pielęgnacji włosów po tego typu koloryzacji najlepiej stosować kosmetyki stworzone z myślą o pasmach rozjaśnianych, które zapewnią im odpowiedni poziom nawilżenia i zabezpieczą przed płowieniem koloru.

 

Światowe trendy w koloryzacji

Mimo że, moda na włosy ombre nie jest nowa, fantazyjne połączenia ciemnego brązu i jasnego blondu nieustannie budzą entuzjazm wśród kobiet. Co więcej, koloryzacja w tym stylu zyskała wiele nowych odmian. Styliści fryzur zaczęli wykorzystywać szerszą gamę kolorów, decydując się na zestawienie ze sobą brązu i rudości, a nawet odważne łączenie tęczowych barw.

Wyraziste, kolorowe kosmyki, nazywane również włosami holograficznymi, sprawdzają się szczególnie w wakacje, kiedy nie trzeba się obawiać o reakcje wykładowców czy nauczycieli. Klasyczne odcienie są natomiast doskonałym wyborem do szkoły, pracy czy na uczelnię. Wyglądają bowiem bardzo naturalnie, a odpowiednio dobrane do rysów twarzy, skutecznie ją odmładzają.

Wiesz już, czym się różni sombre od ombre, ale czy znasz inne, powiązane z nimi sposoby koloryzacji włosów? Zaliczają się do nich: bronde, czyli zestawienie ciepłego brązu i blondu, a także ronze, jak określa się brąz (u nasady kosmyków) łączony z rudym (na ich końcówkach).

 

Wybór fryzury i sposobu koloryzacji

Najlepiej, kiedy decyzja o wykonaniu na włosach sombre lub innego rodzaju koloryzacji podejmowana jest w porozumieniu z doświadczonym fryzjerem. On bowiem pomoże dobrać metodę oraz odcienie, które najlepiej pasują danej osobie. Uwzględni przy tym kształt twarzy, typ urody czy nawet wiek kobiety. Będzie miał także na uwadze obecną długość kosmyków, która również ma znaczenie w kontekście farbowania. Inaczej podejdzie do krótkiej, prostej fryzurki, sięgającej do ucha, a inaczej do pasm opadających falami na łopatki.

Umiejętna koloryzacja pozwoli skutecznie podkreślić zalety urody. Włosy ombre będą pasować paniom chcącym wyszczuplić twarz i trochę odjąć fryzurze z objętości. Z kolei kosmyki łagodniej przechodzące z ciepłego brązu w blond lub rudy sprawią, że cera stanie się bardziej promienna i radosna. Oczywiście, efekt końcowy stylizacji zależeć będzie od prawidłowego doboru odcieni farb, jakości strzyżenia, a także modelowania fryzury.
 

Zobacz także:

1. Sposoby na zdrowe i lśniące włosy

2. Sposoby na intensywne nawilżanie włosów zniszczonych

3. Jak dodać objętości cienkim włosom?

4. Olejki i serum do włosów – jakie wybrać?

5. Lokówka czy falownica - co wybrać?

6. Jak wybrać oksydant do farby?

7. Dobra prostownica do włosów

8. Urządzamy salon fryzjerski. O czym warto pamiętać?

9. Pomysły na szybkie i proste fryzury okolicznościowe

10. Skuteczne metody na loki i fale

 

 

Powered by Comarch e-Sklep ®