+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
Czym różni się sombre od ombre?

Ombre i sombre to jedne z najpopularniejszych metod koloryzacji ostatnich lat. Na czym polegają i co je różni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza kwestia to stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady oraz na końcach włosów. W przypadku ombre jest on bardzo wyrazisty – brązy często łączy się tu z jasnym blondem. Z myślą o osobach, które preferują nieco delikatniejsze różnice odcieni, została stworzona koloryzacja sombre. Tutaj różnica w kolorze nasady a końcówek włosów nie powinna być większa niż jeden odcień.

W przypadku koloryzacji ombre, pasma pokrywa się jasnym kolorem na całej ich szerokości. Sombre polega natomiast na rozmieszczeniu farby w sposób nierównomierny – niekiedy są to grubsze pasemka, innym razem cienkie, delikatne, wykonane wyłącznie wokół twarzy.

W ombre najkorzystniej prezentować będą się posiadaczki brązowych i czarnych włosów, jako że ich naturalny kolor pasm będzie tworzył większy kontrast z odcieniem nałożonym przez fryzjera. Sombre zastosować można natomiast na kosmykach w każdym kolorze.

 

 

A co jeżeli chodzi o długość włosów najbardziej odpowiednią do opisywanych typów koloryzacji? Uznaje się, że ombre najlepiej sprawdza się w przypadku długich i średnich włosów, na których znacznie łatwiej niż na krótkiej czuprynie zaprezentować efektowne przejście między kolorami. Sombre dobrze wyglądać będzie natomiast na pasmach każdej długości.

Kolejna z różnic między ombre a sombre to wizualny efekt objętości uzyskiwany po każdej z koloryzacji. W przypadku pierwszej, ze względu na dużą różnicę kolorów, która zaczyna się na połowie długości włosów, mogą się one wydawać niego płaskie, w związku z czym, zrezygnować powinny z niej posiadaczki cienkich, delikatnych kosmyków. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku sombre – delikatne refleksy nakładane kilka centymetrów poniżej nasady, co powoduje optyczne dodanie pasmom objętości i nadanie fryzurze przestrzennego charakteru.

Ombre i sombre wyjątkowo korzystnie prezentują się w połączeniu z tak zwanym long bobem, lecz koloryzację tę z powodzeniem wykonać mogą także fanki loków czy wysokich upięć.

Do pielęgnacji włosów po tego typu koloryzacji najlepiej stosować kosmetyki stworzone z myślą o pasmach rozjaśnianych, które zapewnią im odpowiedni poziom nawilżenia i zabezpieczą przed płowieniem koloru.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®