+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Delikatne szampony dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Włosy dziecka, bez względu na to, czy jest to gęsta czupryna, kilka kosmyków czy delikatny meszek, wymagają stosownej pielęgnacji. Jak powinna ona przebiegać? Jakiego rodzaju preparaty najlepiej sprawdzą się do tego celu?

Skóra dziecka, w tym również ta, która pokrywa jego główkę, jest bardzo delikatna, podatna na podrażnienia, cienka oraz w jedynie niewielkim stopniu chroniona przez naturalny płaszcz lipidowy. Maluch przez cały czas wytwarza tego typu bariery ochronne, w związku z tym, do pielęgnacji jego włosów najlepiej wykorzystywać delikatne, hipoalergiczne środki myjące, które przy okazji będą w stanie złagodzić ciemieniuchę, czyli żółtą łuskę pokrywającą skórę głowy niemowląt. Warto zadbać o to, by w składzie szamponu dla dzieci znalazły się między innymi substancje oleista takie, jak lipidy, olej migdałowy oraz wyciąg z wiesiołka. Po taki szampon sięgnąć można w momencie, gdy dziecko ukończy 2 miesiąc życia. W przypadku nieco starszych pociech dobrze sprawdzą się ziołowe szampony bogate w substancje łagodząco-odżywcze, które nie będą podrażniały oczu oraz skóry głowy.

Dziecięce włoski myć powinno się co około 2-3 dni (podczas upałów, kiedy maluch intensywnie się poci może być to nieco częściej). W trakcie codziennej kąpieli, w zupełności wystarczające będzie umycie włosów samą wodą. Aby mieć pewność, że piana nie dostanie się do oczu i uszu dziecka, warto sięgnąć po szampon o konsystencji łatwo rozprowadzającej się pianki.

 

 

Przykładem wysokiej jakości szamponu dla dzieci jest Revlon Equave. Zawiera on delikatne składniki, które skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Preparat jest bogaty między innymi w witaminę B5, która chroni przed splątywaniem się pasm i dogłębnie jest odżywia. Szampon jest pozbawiony silikonów, parabenów oraz sztucznych barwników. Ma przyjemny, miły zapach. Nadaje się do stosowania u dzieci powyżej 3 roku życia.

Po umyciu włosów dziecka, nie powinno się suszyć ich suszarką. Zamiast tego, należy delikatnie wytrzeć nadmiar wody w ręcznik.

Jeśli chodzi o odżywki, znajdą one zastosowanie u dzieci mających długie włosy z tendencją do plątania się. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie preparat w formie delikatnego mleczka lub spray’u.

Powered by Comarch e-Sklep ®