+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
13 września 2018
Domowe podcinanie włosów - jak to zrobić bez fryzjera?

Aby nasze włosy prezentowały się pięknie i zdrowo, należy je podcinać co około 6 centymetrów. Niestety, nie każdą z nas stać na tak częste wizyty u fryzjera. Na szczęście, przy odrobinie wprawy, nasze pasma możemy spróbować podciąć samodzielnie. Jak to zrobić?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początek, do tego celu wykorzystać możemy dobrze naostrzone nożyczki, które mamy w domu. Jeżeli włosy w domowym zaciszu będziemy chciały podcinać regularnie, niezbędne będzie zaopatrzenie się w ich profesjonalną wersję. Bogaty asortyment tego typu produktów w atrakcyjnych cenach znajdziecie tutaj.

Jak samodzielnie podcinać końcówki? Najlepiej robić to, gdy nasze włosy są jeszcze wilgotne. Rozczesujemy je grzebieniem o grubych ząbkach i związujemy w ciasny kucyk na czubku głowy. Trzymając go do góry, przesuwamy gumkę niemalże do końca i mocno przytrzymujemy. Drugą ręką chwytamy nożyczki i zaczynamy obcinać końcówki włosów, za każdym razem tnąc ich drobne partie. Na pierwszy raz w zupełności wystarczające będzie podcięcie pasm o pół centymetra.

 

 

 

A jak powinno wyglądać domowe podcinanie grzywki? W tym celu moczymy włosy i przeczesujemy ją grzebieniem. Dzielimy na środku na pół, a następnie każdą z połówek na dwie trójkątne sekcje. Następnie bierzemy grzebień o gęstych ząbkach i rozczesujemy pojedynczą sekcję. Przytrzymujemy ją dwoma palcami, podnosząc znad czoła. Zaczynamy podcinać bardzo małymi ruchami, za każdym razem tnąc zaledwie kawałek sekcji. W ten sposób skracamy całą grzywkę. Na samym końcu przeczesujemy ją palcami. Po wyschnięciu sprawdzamy czy któryś z kosmyków nie jest za długi, a jeżeli tak – dokonujemy niezbędnych poprawek.

W domowym zaciszu możemy również wycieniować nasze włosy. Jeżeli chcemy dodać pasmom zwiewności na końcach, związujemy je w kucyk na samym czubku głowy. Jeżeli zależy nam na objętości włosów, wykonujemy go z tyłu. Związując go tuż przy czole, uzyskamy efektowne warstwy w okolicy twarzy. Kosmyki cieniujemy chwytając kucyk do góry, a następnie podcinając nożyczkami końcówki na dowolnych długościach. Na koniec rozpuszczamy włosy i przeczesujemy je palcami.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®