+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Jak często myć włosy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednym z elementów pielęgnacji włosów jest regularnie ich mycie, co ma na celu usunięcie martwych komórek naskórka, brudu, osadów oraz sebum. Jak często powinno wykonywać się tą czynność? Garść przydatnych informacji na ten temat - poniżej.

 

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jako że częstotliwość mycia włosów uzależniona jest w dużej mierze od stanu włosów oraz głowy. Zarówno zbyt częste, jak i za rzadkie wykonywanie tej czynności może w negatywny sposób wpływać na kondycję naszych pasm. Osoby borykające się z łojotokiem, czyli intensywną produkcją sebum przez gruczoły łojowe, kosmyki myć powinny każdego dnia, z użyciem specjalnych szamponów leczniczych tak, aby zahamować rozwój szkodliwych bakterii. Posiadacze suchej skóry głowy, włosy myć mogą natomiast co około 2-3 dni tak, aby dodatkowo ich nie przesuszać i nie podrażniać.

 

Kluczową kwestią jest odpowiednie dopasowanie szamponu do posiadanego przez nas rodzaju skóry. Stosując preparaty zawierające silne detergenty i mając włosy z tendencją do nadmiernego przetłuszczania się, możemy przyczynić się do pogorszenia ich stanu. Substancje takie, jak SLS czy SLES, owszem, z jednej strony skutecznie myją włosy i skórę głowy, lecz mogą jednocześnie działać na nie wysuszająco. Przesuszona skóra głowy może zacząć produkować zwiększoną ilość sebum, prowadząc do nadmiernego przetłuszczania się pasm.

 

Przykładem szamponu, który doskonale sprawdzi się do codziennego mycia pasm jest L’oreal Source Essentielle, który nadaje się do pielęgnacji włosów każdego rodzaju. W jego składzie znaleźć można szereg naturalnych składników takich, jak chociażby liście akacji i aloesu, które precyzyjnie oczyszczają kosmyki z zanieczyszczeń, zapobiegając ich przetłuszczaniu.

 

By nie pogorszyć kondycji naszych włosów, do minimum ograniczyć powinno się stosowanie przyrządów takich, jak suszarka, lokówka czy prostownica, które prowadzić mogą do ich przesuszania. Jeżeli musimy je w krótkim czasie wysuszyć, poczekajmy aż będą lekko wilgotne, a przed użyciem suszarki zaaplikujmy na nie specjalny preparat termoochronny. Susząc kosmyki pamiętajmy, by strumień powietrza kierować w dół, w stronę końcówek włosów.

 

Pasma myć powinno się przy pomocy chłodnej wody. Zamiast tarcia, włosy należy delikatnie ugniatać, a następnie pozwolić wodzie wsiąknąć w ręcznik.

 

 

Powered by Comarch e-Sklep ®