+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
27 września 2016
Jak często używać preparatów do pielęgnacji włosów?

Szampony, odżywki, maski, oleje – jak często należy używać tego typu kosmetyków? Najprostsza odpowiedź to: tak często, jak nasze włosy tego potrzebują.
 

Szampon
Jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów przetłuszczających się, myć powinniśmy je codziennie. Przetłuszczona skóra głowy jest bowiem nierzadko przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Co więcej, w tego typu warunkach nie trudno jest o rozwój bakterii czy grzybów.
Właścicielkom włosów normalnych lub suchych, wystarczy umycie ich raz na 2 czy 3 dni. Pamiętajmy także, że w porach roku takich, jak zima czy lato, kiedy mamy do czynienia z bardziej ekstremalnymi temperaturami, a co za tym idzie – skóra włosy intensywniej się poci, myć możemy je częściej.
 

Odżywka
Powinno używać się ich przy każdym myciu. Dobierając ją, pamiętajmy by pod uwagę wziąć typ włosów, a nie skóry głowy. W zależności od reakcji na poszczególne składniki wybierzmy taką, po której będą one bardziej błyszczące, gładkie i elastyczne. Jeżeli nasze włosy z łatwością się obciążają, odżywkę zastosować możemy przed myciem i spłukać wraz z szamponem, co zabezpieczny przed przesuszeniem i splątaniem.
 

Maska
Gdy nasze włosy są suche lub bardzo zniszczone, maskę stosować możemy nawet podczas każdego mycia. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami pasm lekko zniszczonych lub normalnych, optymalną częstotliwością jest raz na tydzień.

http://www.biovax.pl/strona,porady,pokaz/22,Jak_stosowac_maseczki_do_wlosow_aby_byly_skuteczne.html
 

Olej
Włosy olejować powinno się regularnie. Jeżeli nie są one skłonne do obciążania, olej nakładać można nawet przed każdym myciem. W przypadku włosów normalnych lub nieco zniszczonych wystarczy olejowanie co 2 – 3 mycie, przy zdrowych – raz na tydzień lub rzadziej.
A jak często Wy używacie preparatów do pielęgnacji włosów?

Powered by Comarch e-Sklep ®