+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
27 września 2016
Jak dbać o farbowane włosy?

Chcecie jak najdłużej cieszyć się wymarzonym kolorem włosów? Pamiętajcie, że włosy farbowane wymagają specjalnego traktowania. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Stosowne preparaty
Do pielęgnacji włosów farbowanych najlepiej będą nadawać się kosmetyki zawierające w składzie między innymi proteiny jedwabiu oraz woski. Odpowiedzialne są one bowiem za nawilżanie i wygładzanie pasm. Składniki roślinne natomiast, powodują utrwalenie koloru – z orzecha włoskiego do włosów przyciemnianych, z rumianku do rozjaśnianych. Dobrze sprawdzi się na przykład taki szampon Schwarzkopf BC Color Freeze Silver.

Nawilżenie
Włosy poddawane zabiegom koloryzacji potrzebują nawilżania. Po każdym ich umyciu nałóżmy odżywkę, a raz w tygodniu maskę. Wykorzystać możemy rółwnież domowy sposób – garść lipy zalać należy litrem wrzątku, parzyć pod przykryciem około 15 minut i spłukać włosy. Warto zaopatrzyć się również w jedwab np. taki Leo Jedwab do włosów, który nie tylko wzmacnia płaszcz lipidowy, lecz również chroni przed utratą nawilżenia włosów.

Właściwa ochrona
Włosy farbowane w szczególności chronić należy przez chlorem i słońcem, które powodować mogą znacznie szybsze płowienie koloru. Chlor przyczyniać może się także do uszkodzenia pasm i ich przesuszania. Przyda się tutaj specjalny spray ochronny posiadający filtry UV np. taki Matrix Biolage Keratindose.

Domowe sposoby
Trwałość koloru przedłużyć pomogą płukanki domowej roboty. Do włosów rudych doskonale nadają się łupiny z cebuli, do ciemnych z kory dębu, do jasnych natomiast – z rumianku. 3 łyżki surowca zalać należy wrzątkiem, parzyć przez 15 minut, a następnie spłukać włosy.

A w jaki sposób Wy pielęgnujecie Wasze farbowane włosy?

Powered by Comarch e-Sklep ®