+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
Jak dodać objętości cienkim włosom?

Jesteście posiadaczkami cienkich, delikatnych włosów, a Waszym marzeniem są pasma pełne objętości? Oto kilka sprawdzonych porad, dzięki którym uda Wam się osiągnąć taki efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tapirowanie

Tapirowanie to sposób stylizacji włosów polegający na przeciąganiu włókien w stronę cebulek i nadawaniu im tym samym większej objętości, tekstury i gęstości. Wybieramy 2-3 centymetrowy kosmyk, oddzielamy go od reszty pasm, spryskujemy lakierem do włosów, co pozwoli nam uzyskać długotrwały efekt i przytrzymując w powietrzu przeciągamy grzebieniem do tapirowania aż do cebulek, w głąb głowy. Na koniec wygładzamy delikatnie włosy przy pomocy szczotki – dzięki temu będą one sprawiały wrażenie prostych, a tapir zostanie schowany pod nimi. Uwaga! Tego zabiegu nie powinno wykonywać się na świeżo umytych pasmach – są one zbyt gładkie, przez co efekt będzie się utrzymywał krócej.

Źródło: http://kobieco.pl/wp-content/uploads/2016/09/tapirowanie.jpg

 

Suszenie włosów z głową w dół

To prosty, szybki i skuteczny sposób na uzyskanie objętości. Najpierw robimy to bez nakładania kosmetyków do stylizacji, a jedynie delikatnie roztrzepując kosmyki palcami. Gdy pasma są już prawie suche, nakładamy niewielką ilość kosmetyku mającego na celu podniesienie pasm u nasady i kontynuujemy suszenie.

 

Suszenie suszarką z dyfuzorem

Dyfuzor to nakładka wyposażona w plastikowe wypustki unoszące włosy w czasie suszenia. Pozwala on maksymalnie zwiększyć objętość pasm u nasady ponieważ sprawia, że odbijają się one od głowy i stają znacznie bardziej puszyste.

 

Suszenie na okrągłej szczotce

Najpierw podsuszamy włosy letnim nawiewem i gdy będą już tylko lekko wilgotne zaczynamy nakręcać na szczotkę pojedyncze pasma zaczynając od dołu włosów. Najlepiej do tego celu sprawdzi się taka o dużej średnicy, z włosiem z tworzywa i z dziurkami w środku.

 

Suszenie na wałkach

Grube wałki o dużej średnicy nakręcamy na wilgotne włosy, od samej nasady. Zostawiamy do naturalnego wyschnięcia, a na koniec delikatnie utrwalamy fryzurę lakierem.

 

Zastosowanie pianki do włosów

Gdy nasze włosy są cienkie i delikatnie, do stylizacji używajmy wyłącznie kosmetyków stworzonych z myślą o takich właśnie pasmach. Zamiast wysuszającego alkoholu, w ich składzie znaleźć można składniki sztucznie pogrubiające włosy. Chronią je one także przed nadmiarem wilgoci z powietrza, która sprawia, że fryzura traci swoją puszystość. Uwaga! Nie przesadzajmy z ilością takiej pianki do włosów – do półdługich w zupełności wystarczająca będzie porcja wielkości mandarynki. Kosmetyk nakładajmy przede wszystkim u nasady – wówczas pasma odbiją się od skóry i staną się lżejsze.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®