+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
27 września 2016
Jak dodać objętości włosom?

Wasze włosy są przyklapnięte i pozbawione życia, a marzy Wam się objętość w rozmiarze XXL? Zapoznajcie się z naszymi sprawdzonymi sposobami!

Właściwe suszenie
Kluczem do zwiększonej objętości naszych włosów jest prawidłowe suszenie. Jak należy je wykonywać?
Dobrym sposobem jest suszenie włosów z głową w dół. Przed rozpoczęciem pamiętaj, by na mokre włosy nałożyć preparat odpowiedzialny za podniesienie ich u nasady, np. taką piankę Londa 3D Flat Ban.
Innym rozwiązaniem jest suszenie włosów na dużej, okrągłej szczotce. Dzięki temu uzyskamy efekt niczym z salonu fryzjerskiego. Lekko wysuszone włosy nakręcajmy na szczotkę i suszmy przejeżdżając suszarką wzdłuż danego pasma. Najlepiej rozpocząć od włosów znajdujących się pod spodem i stopniowo przechodzić do góry. Dzięki temu włosy uniesione pod spodem będą dodatkowo unosić te znajdujące się powyżej. Dla wzmocnienia efektu zaleca się zastosowanie pianki.
By nadać włosom objętości, suszyć możemy je także na dużych wałkach – to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na suszeniu pasm bez użycia suszarki. Duże wałki nakładać należy na włosy mokre, tak, by już od początku schnięcia mogły ustawić się w górę. Jeżeli jesteście posiadaczkami włosów cienkich, warto zastosować preparat, który uniesie je u nasady lub też delikatny lakier.

http://polki.pl/uroda_wlosy_galeria.html?galg_id=10005008&ph_center_03_page_no=3
Nasze włosy uzyskają objętość również wtedy, gdy wysuszymy je przy pomocy suszarki wyposażonej w dyfuzor (np. takiej Babyliss Bambino BAB-5510E, czyli specjalną nakładkę posiadającą plastikowe wypustki unoszące pasma w trakcie suszenia, co sprawia, że włosy nie przylegają do głowy i są znacznie bardziej puszyste.

Inne rozwiązania
W celu nadania naszym włosom objętości, możemy także lekko podtapirować dolne pasma, dzięki czemu nie będą one przylegały do głowy.
Efekt pełniejszej fryzury przyniesie również odpowiednie stopniowanie włosów. By je uzyskać, warto udać się do sprawdzonego fryzjera.
Wykonać możemy także delikatną trwałą, która uniesienie włosy u nasady, lecz nie zmieni ich na całej długości. Rozwiązanie to sprawdzi się nawet na włosach bardzo cienkich.
Fryzurę optycznie zwiększymy, rozjaśniając wierzchnie pasma przy pomocy miodu zmieszanego z wodą, który nakładać należy na wilgotne włosy i spłukiwać po około godzinie.
Włosy od nasady odbiją także płukanki piwne. Inne, sprawdzone maski nadające objętości to np. te z maski i siemienia czy z żółtka oraz miodu.
Naszym włosom objętości nada także zmiana przedziałka – włosy czesane przez długi czas w ten sam sposób opadają i tracą na sprężystości. Jeżeli dotychczas przedziałek robiłyście na środku głowy, warto przesunąć go delikatnie w lewo lub prawo.

A jakie są Wasze sprawdzone sposoby na nadanie włosom objętości?

Powered by Comarch e-Sklep ®