+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
14 sierpnia 2017
Jak przygotować włosy do koloryzacji? 3 rzeczy o których warto pamiętać przed farbowaniem włosów

Farbowanie to zabieg, który może znacząco nadwyrężyć kondycję naszych włosów. W związku z tym, warto się do niego odpowiednio przygotować i zapewnić naszym pasmom stosowną pielęgnację, dzięki czemu po koloryzacji w dalszym ciągu będą zachwycać swoim blaskiem i doskonałą kondycją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Nawilżanie to podstawa

http://khoobsurati.com/wp-content/uploads/2016/01/coconut-Oil-Hair-Mask-This-Winter6.jpg

 

Zanim przejdziemy do farbowania włosów, odpowiednio wcześniej należy zadbać o ich nawilżenie. Intensywność pielęgnacji włosów zwiększyć powinno się na około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem koloryzacji. Do nawilżania pasm najlepiej sprawdzą się tak zwane humekanty, które posiadają zdolność wiązania wody, co sprawia, że dłużej zatrzymuje się ona we włosach i o wiele lepiej je odżywia. Zalicza się do nich na przykład glicerynę, którą dodać możemy do stosowanych przez nas na co dzień odżywek czy masek do włosów. Dzięki niej ich działanie będzie znacznie bardziej skutecznie. Alternatywą dla gliceryny są środki pielęgnujące zawierające wysoki jej procent w swoim składzie. Równie skuteczne mogą okazać się produkt zawierające hydrolizowane proteiny. Ich zakup zaleca się w szczególności tym z nas, które borykają się z przesuszonymi, rozdwojonymi końcówkami. Mają one zdolność wypełniania ubytków w strukturze włosów, co znacznie poprawi ich kondycję. Po takim odżywieniu pasm, warto sięgnąć po emolientową odżywkę do włosów, która stworzy na nich barierę ochronną.

 

2. Próba uczuleniowa

Gdy dokonałyśmy już wyboru farby do włosów, pamiętajmy, by przed jej aplikacją wykonać próbę uczuleniową. Uwaga! Dotyczy to również dobrze nam znanych, regularnie stosowanych kosmetyków. Przeprowadza się ją nakładając niewielką ilość preparatu na delikatnej skórze na zgięciu łokcia. Po odczekaniu kilku minut zmywamy kosmetyk i czekamy 48 godzin. Jeśli w tym czasie na skórze nie pojawi się reakcja alergiczna (świąd, wysypka, pieczenie), możemy bez obaw użyć danej farby do włosów.

 

3. Kluczowe kroki tuż przed koloryzacją

https://www.helfy.pl/sites/default/files/articles/wypadanie_wlosow.jpg

 

Najlepiej, by włosy, które chcemy zafarbować były lekko przetłuszczone, czyli pokryte cienką warstwą sebum, które ochroni pasma oraz skórę głowy przed szkodliwym działaniem farby. Nie myjemy ich bezpośrednio przed koloryzacją, a zamiast tego dokładnie je szczotkujemy. W ten sposób pozbędziemy się z włosów zanieczyszczeń i resztek stosowanych w ostatnich dniach kosmetyków stylizacyjnych, a co więcej – rozprowadzimy sebum na całej długości włosów. Po rozczesaniu włosów i upewnieniu się, że są suche, dzielimy je na 4 sekcje. W tym celu, robimy przedziałek na środku głowy od czoła do karku, a kolejny od jednego ucha do drugiego. Każdą z sekcji podpinamy spinką.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®