+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Jak stosować suchy szampon, by nie szkodził?

Suchy szampon może się okazać niezwykle pomocny w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości umycia naszych włosów – w zaledwie kilka minut przywróci im schludny wygląd. Nakładać możemy go zarówno na same włosy, jak i na przykład tylko na grzywkę. Jak powinno się używać takiego kosmetyku?

 

 

 

 

 

 

 

Suchy szampon dostępny jest w dwóch postaciach – aerozolu oraz pudru. Jego działanie można przyrównać do bibułki pochłaniającej tłuszcz. Po zaaplikowaniu go na włosy na około 3 – 5 minut skutecznie wyciąga z nich pozostałości po kosmetykach takich, jak szampon, odżywka, czy lakier, a także nadmiar sebum i łupież. Sprawdza się on nawet przy włosach mocno przetłuszczonych.

 

Suchego szamponu nie powinno się zmywać. Zamiast tego, zostawiamy go na włosach przez określony przez producenta czas, a następnie usuwamy jego nadmiar przy pomocy ręcznika i starannie wyczesujemy włosy.

Jeżeli zdecydowałyśmy się na kupno produktu w formie aerozolu, pamiętajmy, by spryskiwać nim włosy z odległości minimum 20 centymetrów – w przeciwnym wypadku jego nadmiar może osiąść na czuprynie.

 

Takiego kosmetyku nie powinno się również wcierać we włosy palcami albo grzebieniem – utrudni to jego późniejsze usunięcie.

 

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że suchy szampon nie zastąpi nam jego klasycznej wersji i sięgać po niego należy jedynie w sytuacjach awaryjnych. Nie powinno się go traktować w roli kosmetyku do codziennej pielęgnacji kosmyków.

 

Suchym szamponem nigdy nie należy posypywać włosów tuż po umyciu – owszem, przez długi czas zachowają one świeżość, lecz taki zabieg może bardzo negatywnie wpłynąć na ich kondycję, powodując między innymi nadmierne wypadanie.

 

Po zastosowaniu suchego szamponu, warto wykonać dokładny peeling skóry głowy – proszek osiada bowiem zarówno na niej, jak i na włosach. Nigdy nie należy kłaść się spać z suchym szamponem na kosmykach – podczas nocy mocno wetrze się on zarówno w nasze pasma, jak i w pościel.

 

Zamiast kupować gotowy produkt, możemy wykonać go samodzielnie przy użyciu 2 łyżeczek skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej - skutecznie pochłaniają one wilgoć i sebum, natychmiastowo odświeżając włosy. Szatynki i brunetki mogą dodać tu również 2 łyżeczki czystego kakao w proszku, które doskonale zamaskuje biały proszek. Tak przygotowaną miksturę nakładamy palcami lub pędzlem do pudru i postępujemy identycznie, co w przypadku tradycyjnego suchego szamponu.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®