+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
19 października 2016
Jak wrócić do naturalnego koloru włosów?

Każda z nas lubi raz na jakiś czas zmienić coś w swoim wyglądzie, na przykład kolor włosów. Co zrobić, jeżeli po jakimś czasie dany odcień znudzi nam się i zapragniemy powrócić do naturalnej barwy pasm? Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

 

Nasz odrost jest jaśniejszy niż reszta włosów

W tym przypadku najlepiej udać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego i poprosić o rozjaśnienie pasm lub wykonanie kąpieli rozjaśniającej. Mimo, że jest to zabieg stosunkowo delikatny, niekiedy trudno jest przewidzieć jego efekt i nie wszędzie stopień rozjaśnienia będzie taki sam. Jeżeli nie będziemy zadowolone z efektu finalnego, za jakiś czas możemy wykonać kąpiel ponownie. Gdy nie chcemy rozjaśniać całości, możemy na przykład przeciągnąć nieco dalej odrost i sprawić, że połączy się z resztą włosów.

 

 

Do rozjaśniania włosów dobrze sprawdzi się na przykład preparat Lorris Professional Blond+, który pozwala na uzyskanie pasm do 7 tonów jaśniejszych.

 

Chcemy wrócić z włosów rozjaśnianych do ciemnych

Źródło: Tumblr.com

 

Gdy ciemne odrosty znacząco odróżniają się od reszty pasm, możemy przyciemnić całe włosy, rozjaśnić odrosty i zrobić pasemka lub wybrać kolor pośredni plasujący się między odrostami, a jasnymi włosami i przeciągnąć go w dół. Dzięki temu uzyskamy naturalny efekt, a ciemna linia odrostów przestanie rzucać się w oczy.


Nasz odrost jest w zupełnie innej tonacji (reszta pasm jest ciepła, a odrost chłodny lub na odwrót)

Z problemem tym borykają się między innymi osoby, które farbowały pasma na rudo po rozjaśnianiu, a ich oryginalnym kolorem włosów jest chłodny brąz. Warto pamiętać, że rudości szybko wypłukują się w kierunku bardziej żółtych odcieni, co może być nieco kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie lekka zmiana odcienia tak, by komponował się z odrostem.

 

Co jeszcze możemy zrobić?

  • Zmienić kolor naturalnymi sposobami – chcąc wrócić do naturalnego, jaśniejszego odcienia, wypróbować możemy płukanek rozjaśniających na bazie cytryny i rumianku. Gdy zależy nam na przyciemnieniu pasm, na nasze pasma aplikujmy olejek rycynowy. Do niwelowania żółtego lub rudego odcienia świetnie sprawdzi się  natomiast fioletowa płukanka z gencjany.