+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
11 stycznia 2017
Jak znaleźć idealnego fryzjera?

Jak mawiała amerykańska aktorka Joan Crawford, „Kobieta oprócz talentu powinna mieć też znakomitego fryzjera”. Czym powinnyśmy się kierować poszukując tego typu specjalisty?

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie szukać?

Sposobów na znalezienie dobrego salonu fryzjerskiego jest kilka. Warto skorzystać tu z rekomendacji koleżanek, chociaż nie należy sugerować się nimi w stu procentach. Każdy z nas ma bowiem inne wymagania, zarówno jeżeli chodzi o poziom usług, wygląd salonu czy zakres cenowy. Równie dobrym pomysłem jest zajrzenie do sieci i zapoznanie się z opiniami na temat poszczególnych specjalistów, którymi internautki dzielą się na forach.

Źródło: https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/UQlktkpTURBXy8zNzY2ZDkxMjljOGM2ZDk0YzU2OWYwZTJlODM2YmVhMC5qcGeSlQMAI80D6M0CMpMFzQMgzQHC

 

Pierwszy kontakt

Dobry fryzjer charakteryzować powinien się przede wszystkim indywidualnym podejściem do włosów i wymagań każdej z klientek. Zanim przejdzie do strzyżenia czy koloryzacji, powinien dokonać diagnozy stanu kosmyków i poznać nasze wymagania oraz codzienne zwyczaje odnośnie stylizacji – jak często myjemy włosy, z jakich kosmetyków korzystamy, czy regularnie używamy lokówki lub prostownicy i tak dalej.

Gdy wraz z fryzjerem stylistą ustalimy plan działania, warto by na bieżąco informował nas o tym, jakie kroki będzie kolejno podejmował. Dzięki temu na fotelu poczujemy się pewne i zrelaksowane – w końcu wizyta u tego typu specjalisty powinna być przede wszystkim przyjemnością.

 

Higiena przede wszystkim

Profesjonalne zakłady fryzjerskie przestrzegać powinny podstawowych zasad odnośnie higieny. W związku z tym, znajdując się w tego typu miejscu w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę, czy w zasięgu ręki fryzjera znajduje się dozownik ze środkiem dezynfekującym i czy przed rozpoczęciem pracy z naszymi włosami dokładnie umył ręce. Najlepiej, gdyby usługi wykonywał on w jednorazowych rękawiczkach i korzystał z jednorazowych ręczników. Równie istotne jest także to, czy podłoga oraz stanowiska są sprzątane po wizycie każdego klienta.

Źródło: http://www.pro-sprzet.pl/uploads/images/farbowanie_wlosow_w_domu_czy_u_fryzjera.jpg

 

Nieustanny rozwój

Wybierając gabinet fryzjerski, dowiedzmy się również jakie wykształcenie posiada specjalista, do którego planujemy się udać. Technikum fryzjerskie to bowiem nie wszystko. Dobry fryzjer powinien nieustannie rozwijać swoje umiejętności biorąc udział w szkoleniach i targach branżowych. Przyjrzyjmy się, czy na ścianach salonu wiszą certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów. Jeżeli tak – możemy mieć pewność, że trafiliśmy do osoby ambitnej, która korzysta z najnowszych technik strzyżenia czy koloryzacji i jest na bieżąco z aktualnymi trendami.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®