+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
02 października 2017
Jaka suszarka do włosów?

Suszarka do włosów to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu. Ten, z pozoru prosty sprzęt, może być jednak wyposażony w szereg dodatkowych funkcji ułatwiających pielęgnację włosów. Czym kierować się przy jego wyborze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc

Najczęściej spotkać można się z suszarkami o mocy wahającej się od 1000 do 2300 W. Od tego parametru uzależniona jest szybkość suszenia – im jest ona większa, tym w krótszym czasie będziemy w stanie wysuszyć nasze kosmyki. Biorąc pod lupę dostępne moce suszarek, uwzględnić należy zarówno długość, jak i gęstość naszych włosów. Jeżeli są krótkie, wybierzmy model o mocy około 1000 – 1400 W, gdy długie i gęste – od 1600 W wzwyż.

 

Siła nawiewu

W większości modeli suszarek mamy do czynienia z dwustopniowym regulatorem siły nawiewu. Spotkać można się jednak także z takimi, gdzie jest ich 3 lub 4. Najmocniejszy sprawdzi się w przypadku mokrych pasm, słabszy – wilgotnych lub wymagających wymodelowania i ułożenia.

 

Regulacja temperatury

Dobra suszarka do włosów, poza regulacją siły nawiewu, pozwala także na ustalenie temperatury wydmuchiwanego powietrza. Świetnie sprawdzi się to na przykład w sytuacji, gdy musimy w krótkim czasie wysuszyć bardzo mokre włosy. Wówczas ustawiamy urządzenie na najwyższą moc i temperaturę.

Warto, by takie urządzenie wyposażone było także w nawiew zimnego powietrza – lepiej wpływa on na kondycję włosów i pomaga utrwalić wymodelowaną fryzurę.

 

Powłoki ceramiczne i turmalinowe

Profesjonalna suszarka do włosów powinna posiadać powłokę ceramiczną, która pozwala na równomierne rozłożenie temperatury, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia kosmyków w wyniku wystawiania ich na działanie zmiennych temperatur.

Jeżeli chodzi natomiast o powłokę turmalinową, to sprzyja ona zamykaniu łusek włosa i zapobiega elektryzowaniu się pasm w czasie suszenia.

 

Jonizacja

Coraz większą popularnością cieszą się suszarki do włosów z jonizacją. Wyposażone są one w generator jonów, który wytwarza jony ujemne. Ich zadaniem jest neutralizowanie ładunków dodatnich powstających podczas suszenia na powierzchni włosów. Ładunki dodatnie przyczyniają się do otworzenia łusek włosa, który w efekcie staje się szorstki i matowy, a fryzura puszy się i elektryzuje. Jonizator zamyka łuski, sprawiając, że kosmyki są gładkie i łatwo się układają. Przykładem takiego urządzenia jest suszarka BaByliss PRO Rapidio BAB7000IRE.

Jaka suszarka do włosów

 

Dyfuzor

Suszarka do włosów z dyfuzorem może być wyposażona w długie lub krótkie końcówki. Przy pomocy pierwszych z nich jesteśmy w stanie unieść włosy u nasady. Drugie umożliwiają natomiast nadanie pasmom objętości i zapobiegają przed puszeniem się kręconych kosmyków. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w uniwersalny dyfuzor taki, jak na przykład ten marki Fox.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®