+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
20 grudnia 2018
Jaką wybrać suszarkę do salonu fryzjerskiego?

Suszarka to niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Aby mieć pewność, że taki sprzęt będzie niezawodny podczas codziennej pracy, najlepiej zdecydować się na model jednej z renomowanych marek, który zagwarantuje komfort użytkowania i perfekcyjny wygląd włosów klientów. Czym kierować się wybierając suszarkę do salonu fryzjerskiego? Podpowiadamy!

 

 

 

 

 

 

 

Praktyczna suszarka dla fryzjera, czyli jaka? Kluczową kwestią przy wyborze powinna być wygoda użytkowania takiego sprzętu. Najbardziej praktyczne są modele lekkie, ciche, średniej wielkości, z odpowiednio wyprofilowaną rączką. Profesjonalne suszarki mają bardzo wydajne silniki, których moc sięga nawet 2300 warów. Przed zakupem należy się także upewnić, że w silnik został wbudowany termostat odpowiedzialny za utrzymywanie stałej temperatury – zapobiegniemy w ten sposób przegrzewaniu się urządzenia. Wysokiej jakości suszarka do salonu fryzjerskiego powinna być wyposażona w funkcję regulacji temperatury o strumienia powietrza. Najlepiej postawić na model o możliwie jak najszerszej skali – pozwoli to na idealne dopasowanie parametrów w zależności od indywidualnych potrzeb włosów danego klienta.

W jakie funkcje powinna być wyposażona profesjonalna suszarka do salonu fryzjerskiego?

  • Zimny nawiew – stylizacja włosów ma na celu nie tylko uzyskanie ładnego wyglądu, lecz również odpowiednią ich pielęgnację. Gorące powietrze otwiera łuskę włosa sprawiając, że jest on bardziej odporny na uszkodzenia. W celu zniwelowania tego efektu, pod koniec suszenia należy włączyć strumień zimnego powietrza zamykający ją.
  • Jonizacja powietrza – w tę funkcję wyposażone są suszarki turmalinowo – ceramiczne. Wbudowany w nie generator jonów ujemnych skutecznie neutralizuje działanie jonów dodatnich powstających na skutek suszenia, zapobiegając elektryzowaniu się i puszeniu pasm.
  • Wymienny filtr powietrza – aby sprzęt fryzjerski był sprawny, musi zostać dobrze zakonserwowany. Co za tym idzie – filtry w suszarkach należy regularnie wymieniać, co pozwoli uniknąć awarii urządzenia.
  • Podwójny system wiatraków – dzięki temu ulepszeniu możliwe jest przyspieszenie procesu suszenia nawet o 40 procent. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy zbyt dużo czasu na stylizację włosów klienta.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®