+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
Keratynowe prostowanie włosów

Zdrowe, lśniące włosy to marzenie każdej z nas. Niestety, znacznie częściej są one przesuszone, puszą się i elektryzują, a ich końcówki – rozdwajają. Z pomocą przychodzi zabieg keratynowego prostowania włosów. Na czym polega ta technika?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keratynowe prostowanie włosów to metoda prostowania, odżywiania i regeneracji pasm przez uzupełnienie w ich strukturze niedoborów keratyny – białka będącego naturalnym składnikiem budulcowym kosmyków.

Zabieg ten powstał w Brazylii z myślą o kobietach, których włosy są gęste i kręcone, lecz mają tendencję do puszenia się i ulegania uszkodzeniom na skutek działania promieni słonecznych. Miał on na celu wyprostowanie niesfornych włosów i ochronę przed wilgocią i słońcem.

Zabieg keratynowego prostowania włosów można bez obaw wykonywać na pasmach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych na skutek działania wszelkiego rodzaju zabiegów chemicznych.

 

http://s3.party.pl/styl-zycia/uroda/fryzury/fryzjer-prostuje-wlosy-298812-article.jpg

 

Preparaty używane podczas zabiegu zawierają w swoim składzie nie tylko keratynę, lecz także antyoksydanty, wyciągi z roślin oraz witaminy, które trwale nawilżają pasma, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Znajdziemy tu również kwasy tłuszczowe tworzące na włosach niewidoczną barierę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Zabieg polega na aplikacji specjalnego preparatu keratynowego z użyciem rozgrzanego do temperatury 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Na skutek ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę, uzupełniając ubytki. Następnie zostają one zamknięte i zrekonstruowane. Zaaplikowany w taki sposób preparat jest trzymany na włosach przez około 30 minut. Ostatni etap to suszenie pasm przy pomocy suszarki nastawionej na średnią temperaturę nawiewu.

Po zabiegu kosmyki są proste, gładkie, nawilżone, dogłębnie odżywione, sprężyste i podane na stylizację. Efekty keratynowego prostowania pasm utrzymują się nawet do 5 miesięcy – uzależnione jest to od rodzaju i gęstości włosów. Nie bez znaczenia jest tu również stosowna pielęgnacja kosmyków – po zabiegu nie należy ich myć przez 2-3 dni, a także wiązać w kucyk i upinać. Wskazane jest używanie szamponów bez soli, keratynowych odżywek i masek pozbawionych stylizacji. Zrezygnować powinno się również z preparatów do stylizacji zawierających alkohol, jako że wysuszają one pasma. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy wykonywać koloryzacji.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®