+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Korzyści używania szczotki z włosiem dzika

W sklepach spotkać możemy się między innymi ze szczotkami z włosiem dzika. Jakie są główne zalety płynące z ich stosowania? Na jakiego rodzaju pasmach sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź – poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Włosie na takie szczotki pozyskuje się w sposób bezbolesny, najczęściej w wyniku wyczesania albo miejscowego ogolenia zwierzęcia. Może mieć ono kolor naturalny (ciemny) lub rozjaśniany (biały).

W czym szczotka z włosiem dzika różni się od innych rodzajów szczotek? Szczecina, podobnie jak ludzkie włosy, jest zbudowana z keratyny i wykazuje się większą delikatnością i elastycznością niż plastikowe grzebienie lub szczotki. Taki produkt jest w stanie z łatwością rozczesać zarówno większe, jak i mniejsze kołtuny, bez konieczności ciągnięcia włosów. Dodatkowo, oczyści je z zanieczyszczeń, kurzu oraz pyłów i natłuści. Świetnie sprawdzi się także w przypadku włosów oklapniętych, wymagających uniesienia. Jej stosowanie zaleca się również u posiadaczek cienkich kosmyków. Nie powinny jej natomiast używać panie o bardzo gęstych włosach z tendencją do plątania się i takie, których pasma są porowate – kręcone, elektryzujące się i puszące.

Jak możemy rozpoznać, że mamy do czynienia ze szczotką z naturalnego włosia dzika? W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się, czy włosie szczotki jest jaśniejsze na końcach. Białe albo żółtawe końcówki to cebulki włosów, które są największymi skupiskami keratyny. Dodatkowo, możemy także wyrwać jeden włosek ze szczotki i podpalić go - z łatwością wyczujemy różnicę w zapachu między palącym się włosiem a plastikiem.

Szczotkę z włosia dzika najlepiej stosować naprzemiennie z inną szczotką, na przykład Tangle Teeser lub grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach.

Cena szczotki z włosiem dzika zaczyna się od około 20 złotych.

Na rynku znaleźć możemy także szczotki z włosiem innych zwierząt:

  • konia – idealnie sprawdzi się na delikatnych włosach średniej długości,
  • świni – mniej wytrzymała od tej ze szczeciny dzika. Włosy takiej szczotki są białe
  • kozy – delikatna, idealna dla dzieci i niemowląt.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®