+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Lokówka czy falownica - co wybrać?

Lokówka i falownica to dwa popularne urządzenia służące do stylizacji włosów. Przy pomocy pierwszego z nich na naszej głowie wyczarować możemy fale i loki o różnej wielkości, drugie natomiast, stworzone z zostało z myślą o paniach lubujących się w naturalnych falach. Czym kierować się kupując te sprzęty?

 

 

 

 

 

 

 

Wybór lokówki do włosów

Pierwszym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie lokówki jest jej moc, która w większości modeli waha się od 10 do 150 W. Im jest ona większa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa.

Równie istotny jest zakres temperatury. Jeżeli nasze pasma są delikatne, cienkie i porowate, urządzenie powinno nagrzewać się do jak najniższej możliwej temperatury w przedziale od 100 do 150 stopni Celsjusza. Gdy natomiast jesteśmy posiadaczkami pasm gęstych, mocnych i grubych, śmiało nagrzać możemy lokówkę do temperatury 200 stopni Celsjusza.

Osobom, którym zależy na urządzeniu możliwie jak najbardziej uniwersalnym, zaleca się kupno lokówki stożkowej, która dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi końcówki pozwala wymodelować loki o różnej grubości.

Równie praktyczna jest lokówka obrotowa, gdzie kabel obraca się w zależności od tego, pod jakim kątem kręcimy nasze włosy.

 

Falownica do włosów – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Najważniejszym elementem każdej falownicy są jej płytki. Do wyboru mamy:

  • Ceramiczne – nagrzewają się równomiernie, a co za tym idzie – są bezpieczne dla włosów. Posiadają śliską powłokę uławiającą stylizację pasm
  • Teflonowe – chronią włosy przed przyklejaniem się do płytek, lecz nie nagrzewają się równomiernie
  • Tytanowe – trwalsze niż ceramiczne, równomiernie się nagrzewają i są odporne na uszkodzenia mechaniczne
  • Diamentowe – trwałe, twarde, odporne na zarysowania. Dzięki gładkiej powierzchni dobrze prostują włosy
  • Lustrzane – równomiernie się nagrzewają, są gładsze od płytek ceramicznych i tytanowych
  • Turmalinowe – zamykają łuskę włosa chroniąc ją przed zniszczeniem i zapobiegają przed elektryzowaniem się włosów

 

Podobnie jak w przypadku lokówek, również tutaj pod uwagę musimy wziąć zakres regulacji temperatury. Posiadaczki włosów delikatnych i zniszczonych, stylizować powinny je falownicą nagrzaną maksymalnie do 170 stopni Celsjusza. Panie o pasmach mocnych i w dobrej kondycji nastawić mogą urządzenie na 200 stopni Celsjusza, a grubych i kręconych – nawet na 230 stopni Celsjusza.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®