+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
Peeling skóry głowy - dlaczego warto go robić regularnie?

Peeling to czynność, która większości z nas kojarzy się z usuwaniem martwego naskórka i zanieczyszczeń z powierzchni twarzy lub ciała. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się jednak także peelingi do skóry głowy. Dlaczego warto ich używać? Jak działają takie preparaty?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównym zadaniem peelingu skóry głowy jest oczyszczenie skóry z pozostałości po kosmetykach – szamponach, odżywkach, piankach, lakierach czy żelach i usunięcie z niej martwego naskórka. W trakcie krótkiego masażu, który stanowi kluczowy element zabiegu, poprawie ulega krążenie krwi w komórkach skóry. Dodatkowo, peeling przyczynia się do dotlenienia cebulek i ułatwienia przyjmowania składników odżywczych przez skórę.

Wykonując taki zabieg regularnie, nasz skalp jest oczyszczony z codziennych zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków, skóra jest odżywiona, cebulki otrzymują więcej substancji odżywczych, włosy wolniej się przetłuszczają, są odbite od nasady, mocniejsze, lśniące i szybciej rosną. Znikają podrażnienia i redukcji ulega swędzenie skóry.

Źródło: http://przystanekuroda.pl/wp-content/uploads/2012/08/peeling-cukrowy-311.jpg

 

Peeling skóry głowy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają osłabione, wolno rosnące, wypadające lub szybko przetłuszczające się włosy. Sprawdzi się on także u posiadaczek podrażnionej, zaczerwienionej skóry i pań, które walczą z łupieżem.

 

Możemy zaopatrzyć się w gotowy peeling do skóry głowy lub przygotować go samodzielnie. Oto kilka inspiracji:

  • Oczyszczający peeling z trzciny cukrowej – przygotujemy go z pomocą 2 łyżek szamponu, 2 łyżek cukru trzcinowego i 1 łyżki zielonej glinki.
  • Normalizujący peeling lniany – do jego zrobienia potrzebne nam będą 4 łyżki cukru, 2 łyżki siemienia lnianego oraz kilka kropli octu jabłkowego.
  • Nawilżający peeling miodowo – cukrowy – przyrządzimy go mieszając ze sobą 2 łyżki szamponu, 2 łyżki cukru trzcinowego oraz 1 łyżkę miodu.
  • Oczyszczający peeling węglowy – by go zrobić, potrzebować będziemy 2 łyżek wody, 1 łyżki glinki, 3 łyżek sody oczyszczonej i 3 łyżek węgla aktywnego.

 

Jak używać takiego kosmetyku? Zwilżamy włosy, nakładamy peeling na skórę, wykonujemy około 2-3 minutowy, delikatny masaż, spłukujemy kosmetyk wodą, a następnie myjemy pasma szamponem. Na koniec nakładamy na nie ulubioną maskę.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®