+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
27 września 2016
Pielęgnacja włosów kręconych

Właścicielki loków często z zazdrością patrzą na proste włosy swoich koleżanek. Niepotrzebnie! Kręcone włosy same w sobie stanowią bardzo efektowną fryzurę. Pamiętać należy jednak o stosownej ich pielęgnacji. Oto kilka przydatnych porad.

Natura kręconych włosów
Naturalnie kręcone włosy są znacznie bardziej porowate i suche niż te proste. Ze względu na brak gładkiej struktury w szczególny sposób zadbać musimy o ich nawilżenie i połysk. Pomogą nam w tym specjalne preparaty, takie jak np. ten krem Schwarzkopf Osis+ Curl Honey, dzięki któremu  z łatwością uzyskamy bardziej wyraźny skręt włosa.

Bez suszarki
Gdy po umyciu włosów mamy chwilę czasu, warto pozwolić im wyschnąć bez suszarki. Dzięki temu nie staną się one tak przesuszone. Na suche włosy nałóżmy również specjalny spray Babyliss PRO Curl,  który chroni włosy przed szkodliwym działaniem temperatury oraz przywróci im naturalny blask.

Farbowanie
Jeżeli farbujesz swoje loki, do ich pielęgnacji warto zastosować mieszankę dwóch rodzajów kosmetyków – szamponu do koloryzowanych włosów, a balsamu do kręconych.

Stylizacja loków
Loki mają tendencję zarówno do niekontrolowanego skręcania się, jak i puszenia. Do ich stylizacji warto stosować lakiery chroniące przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych i specjalne kosmetyki dyscyplinujące, jak np. ten żel Schwarzkopf Osis+ Bouncy Curl.

Uwaga na słońce!
Pamiętajmy, że włosy kręcone potrzebują dodatkowej ochrony przed promieniami słonecznymi. Dlatego też nie zapominajmy o regularnym spryskiwaniu ich np. odżwyka w sprayu Indola Innova Sun.

A w jaki sposób Wy dbacie o Wasze loki?

Powered by Comarch e-Sklep ®