+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
Pomysły na szybkie i proste fryzury okolicznościowe

Okazje takie, jak wesele, studniówka czy bal sylwestrowy wymagają nie tylko stosownej kreacji i makijażu. Nieodłącznym elementem tego typu eleganckiej stylizacji powinno być również upięcie włosów. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na łatwe w wykonaniu, a jednocześnie efektowne fryzury wieczorowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gładkie upięcie

Świeżo umyte i wysuszone włosy dzielimy na partie i prostujemy zaczynając od tylnej spodniej części włosów. Następnie przechodzimy do warstwy wierzchniej. Wyprostowane pasma związujemy gumką na wysokości karku. Jeżeli widzimy odstające kosmyki, całą powierzchnię włosów dyscyplinujemy przy pomocy wygładzającego kremu. Oddzielamy kosmyk z kucyka i obwiązujemy go równomiernie wokół gumki tak, by nie było jej widać spod pasm. Następnie przypinamy końcówkę kosmyka wsuwką od spodniej części, chwytamy kucyk w obie ręce i delikatnie zawijamy go do góry tworząc pętlę. By wsuwki nie były widoczne, należy je wpinać od środka koka. Użyjmy ich tyle, by był on w pełni stabilny. Pozostałą luźną część kucyka wprowadzamy do środka koka i używając dwóch rąk delikatnie rozkładamy pasma po bokach tak, by tworzyły kule. Trzymamy konstrukcję od spodu jedną ręką, a drugą przesuwamy kolejne warstwy włosów. Po uzyskaniu regularnej kuli przypinamy kilka kosmyków do boku głowy zabezpieczając uzyskany kształt. Na koniec spryskujemy całość lakierem do włosów.

Źródło: http://polki.pl/work/privateimages/sources/we-dwoje/p/a_i/62/30/6/32894/b/b_9_32894.jpg

 

Francuz z koków

Wykonywanie tej fryzury zaczynamy od złapania włosów z przodu głowy i wywinięcia ich wysoko do tyłu. Zawijamy je wokół własnej osi i zaczynamy owijać w spiralę tworząc koka. Zabezpieczamy włosy wsuwkami tak, by były niewidoczne i spryskujemy lakierem. Zbieramy pasma znajdujące się poniżej i powtarzamy poprzednie kroki. Tak samo postępujemy z kolejną partią włosów. Z kosmyków znajdujących się tuż przy karku robimy najmniejszego koka.

Źródło: http://stipy.iplsc.com/art/w400/8276_big.jpg

 

Warkocz dookoła głowy

Pierwszym krokiem jest chwycenie przedniego fragmentu włosów o szerokości około 2,5 centymetra i podzielenie go na dwie sekcje. Krzyżujemy je ze sobą, przenosząc tą znajdującą się bliżej twarzy pod drugą. Następnie dodajemy niewielką część pasm spod plecionki do sekcji będącej bliżej czoła. Ponownie krzyżujemy dwie części włosów przenosząc tą bliżej twarzy pod tą, która znajduje się dalej.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®