+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
15 października 2018
Produkty spożywcze, które poprawią kondycję włosów

O nasze włosy należy dbać nie tylko od zewnątrz, stosując odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjnie. Równie ważną rolę odgrywa nasza dieta. Jakie produkty warto wprowadzić do codziennego jadłospisu, jeżeli chcemy mieć piękne, zdrowe pasma, a które z nich należy z niego wyeliminować?

 

 

 

 

 

 

 

Czego nie lubią nasze włosy?

Włosy zbudowane są między innymi z białka oraz składników mineralnych. Gdy w naszym organizmie występuje niedobór miedzi albo cynku, dochodzi do spadku poziomu tych mikroelementów w pasmach. W konsekwencji stają się one pozbawione połysku, słabe i łamliwe. Niekorzystnie na kondycję włosów wpływa:

  • nadmiar białego pieczywa, cukru, słodyczy, bananów oraz winogron,
  • nadmierne spożywanie szczawiu, botwinki, szpinaku oraz rabarbaru – zawierają one szczawiany, które utrudniają przyswajanie magnezu, cynku oraz wapnia,
  • częste jedzenie potraw zawierających nasycone tłuszcze zwierzęce – zalicza się do nich między innymi hamburgery, hot – dogi czy frytki,
  • picie dużych ilości herbaty i kawy,
  • częste picie alkoholu.

 

Produkty, które korzystnie wpływają na kondycję naszych włosów

Źródło: https://littlehungrylady.pl/wp-content/uploads/2017/01/zdrowe-wlosy-front.jpg

 

Jedno z najlepszych źródeł ważnych dla włosów składników odżywczych to ryby morskie takie, jak na przykład łosoś. Związane jest to z faktem, iż zawierają one dużo białka, witamin A, D oraz tych z grupy B oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Związki te korzystnie wpływają na kondycję pasm i ukrwienie skóry głowy.

W diecie na zdrowe włosy nie może zabraknąć także zielonych warzyw takich, jak szpinak czy brokuły. Stanowią one świetne źródło witaminy A oraz C, które są niezbędne do produkcji sebum, czyli oleistej substancji wydzielanej przez gruczoły łojowe umiejscowione w obrębie mieszków włosowych.

Nasza dieta powinna być również bogata w rośliny strączkowe, które zawierają biotynę, białko, żelazo oraz cynk.

Na kondycję włosów w pozytywny sposób wpływają także orzechy bogate w kwasy omega-3 oraz cynk.

W codziennym jadłospisie uwzględnić powinno się również białko, które znajdziemy w mięsie drobiowym, rybach, jajkach, nabiale oraz nasionach roślin strączkowych. Każdego dnia przyjmować należy go w ilości około 50 – 80 g.

Korzystnie na porost włosów oddziałuje również jod. W ten pierwiastek bogate są między innymi chude ryby morskie, ser żółty oraz brokuły.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®