+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
14 listopada 2017
Rozdwojone końcówki włosów - jak je odbudować?

Końcówki włosów mogą ulec uszkodzeniu na skutek nieprawidłowej pielęgnacji pasm, częstego suszenia ich suszarką oraz farbowania czy stylizacji na gorąco. W efekcie, zaczynają się rozdwajać i łamać. Jak radzić sobie ze zniszczonymi końcówkami?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróg numer 1 – gorąca woda i powietrze

Włosów nigdy nie należy myć gorącą wodą – powinna być ona lekko ciepła lub letnia. Do ostatniego płukania stosować powinno się natomiast chłodną. Sprawi to, że łuski włosów będą domknięte, a same końcówki mniej narażone na uszkodzenia.

Pasm nie należy suszyć tuż po umyciu, gdy są jeszcze bardzo mokre – łatwiej ulegają wówczas uszkodzeniu. Suszyć powinno się je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos, z odległości co najmniej 15 centymetrów. Nawiew najlepiej ustawić na najniższą możliwą temperaturę. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, pozwólmy kosmykom wyschnąć w sposób naturalny.

 

Nawilżanie włosów olejami

Bogata w witaminę E oliwa z oliwek posiada właściwości odżywiające oraz regenerujące. Doskonale nawilży i odżywi nasze pasma, w konsekwencji czego będą one mniej podatne na uszkodzenia. Raz w tygodniu należy zaaplikować podgrzaną oliwę na zniszczone końcówki włosów i owinąć je folią, a następnie ręcznikiem. Po upływie około 10 minut myjemy je delikatnym szamponem. Inny sposób to wtarcie kropli oliwy w końcówki po każdym myciu włosów (nie należy jej spłukiwać).

Inny sposób na rozdwojone końcówki to sięgnięcie po olejek rycynowy, kokosowy oraz arganowy.

 

Domowa maseczka z jajek sposobem na rozdwojone końcówki

Jajka stanowią bogate źródło białka i niezbędnych składników tłuszczowych, które doskonale sprawdzają się w walce z rozdwojonymi końcówkami. Przy ich pomocy możemy przygotować odżywczą maseczkę. Żółtko jajka mieszamy z 2-3 łyżkami oliwy z oliwek i 1 łyżką miodu. Nakładamy miksturę na wilgotne, dokładnie rozczesane włosy na około 30 minut, a następnie spłukujemy i myjemy pasma delikatnym szamponem. Regularnie stosowana, sprawi, że pasma staną się mniej łamliwe i gładsze.

 

Odpowiednia dieta

Pozytywny wpływ na nasze rozdwojone końcówki ma także nasza dieta. By były one zdrowe i lśniące, w codziennym jadłospisie znaleźć powinny się produkty bogate w witaminę A i E, witaminy z grupy B, żelazo, cynk oraz miedź. Dobrym pomysłem będzie także sięgnięcie po doustny suplement diety zawierający w swoim składzie skrzyp.
 

Powered by Comarch e-Sklep ®