+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
01 marca 2017
Skuteczne metody na loki i fale

Która z nas nie pamięta portretu swojej prababki, z pięknymi i gustownymi falami na włosach? Lata 30. pełne były elegancji, którą cechowało nienaganne ułożenie fryzury w idealnie zwiniętego loczka. Wówczas do uzyskania pofalowanych kosmyków, wystarczyło kilka wsuwek i nabłyszczająca brylantyna. Finger waves, czyli fale na włosach układane na mokro - do ich zrobienia wystarczyły tylko klipsy fryzjerskie. Loki i fale są ponadczasowymi fryzurami, które nigdy nie wychodzą z mody. Powrót do szyku retro, nada codzienności nutę czaru i klasyczności. To uczesania niezwykle kobiece, które sprawdzą się na każdą okazję. Nasze włosy zakręcić możemy na kilka różnych sposobów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokówka

Tradycyjne i domowe sposoby na loki i fale – metody kręcenia włosów

 

Loki wykonane przy pomocy tego urządzenia trzymają się długo, ponieważ powstają przy użyciu wysokiej temperatury. W zależności od kształtu i grubości lokówki, możemy uzyskać zróżnicowane efekty – od delikatnych fal, po mocno skręcone loki. Zanim przystąpimy do stylizacji włosów, dobrze je wysuszmy i zaaplikujmy na nie specjalny preparat termoochronny, jak na przykład ten. Kolejny etap to podział włosów na 4 części i spięcie ich klipsami. Następnie oddzielamy cienkie pasma włosów, nakręcamy na kilka sekund na lokówkę, a następnie uwalniamy zawijając dodatkowo palcami lub spinamy wsuwką pozostawiając skręcone aż do wystygnięcia.

 

Wałki i papiloty

Włosy nakręca się na nie po uprzednim podsuszeniu, zaczynając od środka głowy. Najpierw nawijamy pasma znajdujące się na wierzchu, później – te, które leżą pod spodem. Loki uzyskane przy pomocy wałków i papilotów mogą mieć różny skręt, który uzależniony jest zarówno od grubości akcesoriów, jak i czasu trzymania ich na pasmach. Im są one większe i krócej znajdują się na włosach, tym delikatniejszy efekt uzyskamy. Nawijając pasma na grube wałki uzyskamy efekt zbliżony do modelowania na szczotce, na papiloty – tak zwane loki angielskie, przypominające z wyglądu rurki.

 

Termoloki

Tradycyjne i domowe sposoby na loki i fale – metody kręcenia włosów

 

To nic innego, jak wałki podgrzewane elektrycznie w specjalnym pojemniku. Często pokryte są specjalną powłoką, która chroni włosy przed uszkodzeniem. Do głównych zalet tego urządzenia zalicza się krótki czas wykonania fryzury. Pierwszym etapem jest wysuszenie pasm i nałożenie na nich preparatu termoochronnego. Następnie nakręcamy je tak samo, jak na zwykłe wałki i pozostawiamy na głowie na około 15 minut, a następnie rozwijamy.

 

Domowe sposoby na fale

Gdy chcemy ograniczyć termiczną ingerencję w nasze włosy, wcale nie musimy rezygnować z fal na włosach. Loki i fale możemy zrobić przy pomocy domowych gadżetów. Najprostszą metodą, która w żaden sposób nie zaszkodzi naszym włosom, jest zaplecenie włosów w kilka lub jeden warkocz. Ten delikatny look nie wymaga specjalnej oprawy. Poza pianką utrwalającą, którą nanosimy na lekko wilgotne włosy, czekamy jedynie na ich wyschnięcie. Fajnie sprawdzi się warkocz dobierany, który pofaluje włosy, na całej jej długości a nie od połowy, jak w przypadku klasycznego warkocza. Sposoby na loki nie muszą być skomplikowane, czy kosztowne. Stary t-shirt może okazać się najlepszym przyjacielem dla Twoich włosów. Wystarczy pociąć go na paski o równej wielkości i przystąpić do kręcenia włosów. Kosmyki włosów nawija się na materiał od końca aż do nasady włosów (włosy powinny być wilgotne) i związuje oba końce. Takie t-shirtowe papilotki wymagają 45 minut cierpliwości, po czym przeczesujemy je palcami a na końcu psikamy lakierem i cieszymy się super falami na włosach.

Kolejnym niewymagającym specjalnych nakładów sposobem na uzyskanie fal na włosach jest kręcenie włosów na pałeczki, czy najzwyklejszy ołówek. Najpierw wklepujemy we włosy piankę i je rozczesujemy. Bierzemy ołówek/pałeczki, nawijamy na nie pasemka włosów od nasady po końcówki i przypinamy wsuwkami. Włosy w takim upięciu powinny zostać 45 minut, po czym wyjmujemy spinki i przeczesujemy włosy palcami, aby zyskały na objętości. Dla utrwalenia powstałych fal na włosach można spryskać je lakierem.

Nasz ostatni trik na piękne loki i fale to loczkowanie. Zaczynamy od nałożenia pianki i rozczesania włosów. Włosy musimy podzielić na 3 części: jedną dolną i dwie boczne. Rozczesywanie najlepiej zacząć od partii dolnej. Włosy nawijamy na palec wskazujący, również od nasady po końce i przypinamy wsuwką na kształt pierścieni. Dla efektywnej fryzury warto poczekać 45 minut, potem wystarczy przeczesać pasma palcami i dla lepszego efektu utrwalić stylizację. Dzięki tym sposobie bez problemu uzyskasz fantazyjne loki i fale.

 

Pielęgnacja włosów po kręceniu

Po nakręceniu włosów, możemy rozdzielić uzyskane loki czy fale przy pomocy palców lub grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami. Następnie nakładamy na końcówki odrobinę wosku lub płynnego jedwabiu i utrwalamy fryzurę lakierem. Jeżeli regularnie korzystamy z lokówki czy termoloków, pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji włosów przy pomocy serii preparatów regenerujących (w swojej ofercie ma go między innymi firma L’oreal) czy olejów.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®