+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
01 marca 2017
Skuteczne metody na loki i fale

Loki i fale są ponadczasowymi fryzurami, które nigdy nie wychodzą z mody. To uczesania niezwykle kobiece, które sprawdzą się na każdą okazję. Nasze włosy zakręcić możemy na kilka różnych sposobów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokówka

Źródło: https://i.ytimg.com/vi/ZHzp0G-Vv1Q/maxresdefault.jpg

 

Loki wykonane przy pomocy tego urządzenia trzymają się długo, ponieważ powstają przy użyciu wysokiej temperatury. W zależności od kształtu i grubości lokówki, możemy uzyskać zróżnicowane efekty – od delikatnych fal, po mocno skręcone loki. Zanim przystąpimy do stylizacji włosów, dobrze je wysuszmy i zaaplikujmy na nie specjalny preparat termoochronny, jak na przykład ten. Kolejny etap to podział włosów na 4 części i spięcie ich klipsami. Następnie oddzielamy cienkie pasma włosów, nakręcamy na kilka sekund na lokówkę, a następnie uwalniamy zawijając dodatkowo palcami lub spinamy wsuwką pozostawiając skręcone aż do wystygnięcia.

 

Wałki i papiloty

Włosy nakręca się na nie po uprzednim podsuszeniu, zaczynając od środka głowy. Najpierw nawijamy pasma znajdujące się na wierzchu, później – te, które leżą pod spodem. Loki uzyskane przy pomocy wałków i papilotów mogą mieć różny skręt, który uzależniony jest zarówno od grubości akcesoriów, jak i czasu trzymania ich na pasmach. Im są one większe i krócej znajdują się na włosach, tym delikatniejszy efekt uzyskamy. Nawijając pasma na grube wałki uzyskamy efekt zbliżony do modelowania na szczotce, na papiloty – tak zwane loki angielskie, przypominające z wyglądu rurki.

 

Termoloki

Źródło: https://handsome-men.pl/pics/TERMOLOKI-CZYLI-JAK-BEZPIECZNIE-KRECIC-WLOSY-700.jpg

 

To nic innego, jak wałki podgrzewane elektrycznie w specjalnym pojemniku. Często pokryte są specjalną powłoką, która chroni włosy przed uszkodzeniem. Do głównych zalet tego urządzenia zalicza się krótki czas wykonania fryzury. Pierwszym etapem jest wysuszenie pasm i nałożenie na nich preparatu termoochronnego. Następnie nakręcamy je tak samo, jak na zwykłe wałki i pozostawiamy na głowie na około 15 minut, a następnie rozwijamy.

 

Pielęgnacja włosów po kręceniu

Po nakręceniu włosów, możemy rozdzielić uzyskane loki czy fale przy pomocy palców lub grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami. Następnie nakładamy na końcówki odrobinę wosku lub płynnego jedwabiu i utrwalamy fryzurę lakierem. Jeżeli regularnie korzystamy z lokówki czy termoloków, pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji włosów przy pomocy serii preparatów regenerujących (w swojej ofercie ma go między innymi firma L’oreal) czy olejów.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®