+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
Sposoby na intensywne nawilżanie włosów zniszczonych

Regularne korzystanie z suszarki, prostownicy czy lokówki znacząco osłabia strukturę naszych włosów. Wpływ na ich kondycję ma także koloryzacja czy rozjaśnianie. Zniszczony włos charakteryzuje się nie tylko rozdwojonymi końcówkami, które są zmorą wielu z nas, lecz jest również słaby. Możemy to z łatwością sprawdzić naciągając go. Gdy po puszczeniu powróci do pierwotnej formy, nie pokruszy się lub nie złamie, oznaczać będzie to, że nasza pasma są jedynie przesuszone. Co jednak, gdy okaże się, że kosmyki uległy zniszczeniu?

 

 

 

 

 

Mycie i oczyszczanie

Włosy zniszczone potrzebują delikatnego mycia, najlepiej z użyciem kosmetyków fryzjerskich niezawierających alkoholu i przesuszających składników typu SLS i SLES (to silnie myjące, pianotwórcze detergenty mające za zadanie skutecznie i mocno oczyścić włosy i skórę głowy; niestety, są na tyle silne, że przyczyniają się do kruszenia i łamliwości pasm). Pamiętajmy, by preparat nakładać na włosy delikatnie, bez pocierania. Pukle należy myć w lekko ciepłej, a na końcu chłodnej wodzie, dzięki czemu skutecznie zamkniemy ich łuski. Na koniec lekko je odsączmy, rozczeszmy palcami i zostawmy do wyschnięcia.

 

Odżywianie

http://blog.hairstore.pl/wp-content/uploads/2014/07/zniszczone-w%C5%82osy-2.jpg

Sam szampon to nie wszystko. Posiadaczki zniszczonych pukli zaopatrzyć powinny się także w bogatą w składniki odbudowujące, przywracające gładkość i nawilżające odżywkę do włosów do spłukiwania. Pozostawiona na nich na kilka minut zdąży w pełni przeniknąć do ich wnętrza. Najlepiej, by taki produkt był bogaty w ceramidy odbudowujące ubytki w strukturze włosów, keratynę stanowiącą ich główny budulec oraz aloes, który skutecznie odżywia kosmyki i skórę głowy.

 

Specjalistyczna odbudowa

W celu regeneracji włosów zniszczonych, zastosować należy także regeneracyjne maski do włosów, również do spłukiwania. W większości przypadków, tego typu produkt trzyma się na głowie od kilku do kilkunastu minut. Nigdy nie zostawiajmy go na pasmach na całą noc – może to połamać włosy lub przesuszyć skórę głowy. By wzmocnić działanie czynników odbudowujących zawartych w kosmetyku, kosmyki warto schować pod kompres z uprzednio rozgrzanego ręcznika, a następnie pod czepek kąpielowy. Podczas trzymania maski należy przebywać w ciepłym pomieszczeniu.

 

Sauna do zadań specjalnych

https://sklep.berendowicz-kublin.pl/wp-content/uploads/2014/05/MICROMIST13994652240.jpeg

Doskonałym zabiegiem regenerującym dostępnym w większości salonów fryzjerskich jest tak zwana sauna. Polega ona na umyciu włosów, a następnie nałożeniu na nie nawilżającej ampułki. Przy pomocy urządzenia wytwarzającego parę wodną, kosmyki lepiej absorbują dobroczynne substancje, które za sprawą wysokiej temperatury rozkładają się we włosie w sposób równomierny. Sauna sprawia, że pasma stają się sprężyste, elastyczne, miękkie w dotyku i znacznie łatwiej się rozczesują.

 

 

Powered by Comarch e-Sklep ®