+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Sposoby na intensywne nawilżanie włosów zniszczonych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piękne i zadbane włosy to marzenie każdej z nas. Niestety codzienność pełna pośpiechu, obowiązków i pracy, sprawia, że dbamy o nie niewystarczająco. Ile razy suszyłaś, czy prostowałaś włosy naprędce? Regularne korzystanie z suszarki, prostownicy czy lokówki znacząco osłabia strukturę naszych włosów. Szczególnie, że często robimy to pośpiesznie, nie zważając na późniejsze konsekwencje. Wpływ na ich kondycję ma także koloryzacja czy rozjaśnianie. Ile nieudanych eksperymentów z rozjaśnianiem, czy farbowaniem w domowym laboratorium masz już za sobą? Zniszczony włos charakteryzuje się nie tylko rozdwojonymi końcówkami, które są zmorą wielu z nas, lecz jest również słaby. Możemy to z łatwością sprawdzić naciągając go. Gdy po puszczeniu powróci do pierwotnej formy, nie pokruszy się lub nie złamie, oznaczać będzie to, że nasza pasma są jedynie przesuszone.

 

Niewłaściwa dieta, uboga w tłuszcze i białko, brak odpowiedniej suplementacji, to złe odżywianie włosów od środka. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, nie stosowanie kosmetyków z filtrem UV, brak zwykłej czapki, czy kapelusza, to wszystko decyduje o wyglądzie naszej fryzury i przekłada się na kondycję włosów. Gdy dochodzi do kumulacji złych nawyków, włosy „odwdzięczają” się brakiem blasku, sprężystości i miękkości. Co jednak, gdy okaże się, że kosmyki uległy zniszczeniu? Jak skutecznie nawilżyć zniszczone włosy?

 

Mycie i oczyszczanie

Jeśli już doszło do przesuszenia włosów, czas na akcję intensywne nawilżenie włosów. Dobre nawyki, które przysłużą się włosom, warto wyrobić sobie już podczas ich mycia. Włosom przesuszonym dobrze zafundować szampon bogaty w substancje hydrofilowe o silnym działaniu nawilżającym. Włosy zniszczone potrzebują delikatnego mycia, najlepiej  z użyciem kosmetyków fryzjerskich niezawierających alkoholu i przesuszających składników typu SLS i SLES (to silnie myjące, pianotwórcze detergenty mające za zadanie skutecznie i mocno oczyścić włosy i skórę głowy; niestety, są na tyle silne, że przyczyniają się
do kruszenia i łamliwości pasm). Pamiętajmy, by preparat nakładać na włosy delikatnie, bez pocierania. Pukle należy myć w lekko ciepłej, a na końcu chłodnej wodzie, dzięki czemu skutecznie zamkniemy ich łuski. Na koniec lekko je odsączmy, rozczeszmy palcami i zostawmy do wyschnięcia.

 

Odżywianie

Jak nawilżyć włosy – sposoby na nawilżanie włosów zniszczonych

 

Jeśli chcemy intensywnie nawilżyć włosy, nie ma mowy o rezygnacji z odżywki, czy maski do włosów. Odżywkę, podobnie jak szampon, powinnyśmy stosować przy każdym myciu włosów. Sam szampon to nie wszystko. Posiadaczki zniszczonych pukli zaopatrzyć powinny się także w bogatą w składniki odbudowujące, przywracające gładkość i nawilżające odżywkę do włosów do spłukiwania. Pozostawiona na nich na kilka minut zdąży w pełni przeniknąć do ich wnętrza. Najlepiej, by taki produkt był bogaty w ceramidy odbudowujące ubytki w strukturze włosów, keratynę stanowiącą ich główny budulec oraz aloes, który skutecznie odżywia kosmyki i skórę głowy. Przy nawilżaniu włosów warto przyjrzeć się liście składników aktywnych i wybierać produkty z bogatym składem, w którym nie może zabraknąć: substancji nawilżających (humektantów), tj. roślinna gliceryna, mocznik, aloes, czy protein, które są podstawowym budulcem naszych włosów. Dla kompleksowego nawilżenia włosów odżywka powinna być stosowana przy każdym myciu włosów.

 

Specjalistyczna odbudowa

W celu regeneracji włosów zniszczonych, zastosować należy także regeneracyjne maski do włosów, również do spłukiwania. W większości przypadków, tego typu produkt trzyma się na głowie od kilku do kilkunastu minut. Nigdy nie zostawiajmy go na pasmach na całą noc – może to połamać włosy lub przesuszyć skórę głowy. By wzmocnić działanie czynników odbudowujących zawartych w kosmetyku, kosmyki warto schować pod kompres z uprzednio rozgrzanego ręcznika, a następnie pod czepek kąpielowy. Podczas trzymania maski należy przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Jedynym ze domowych sposobów na nawilżenie włosów jest olejowanie. To niezwykle efektywny zabieg poprawiający kondycję włosów, który zapewni silne nawilżenie włosów. Pamiętaj tylko, że olejowanie nie lubi pośpiechu i warto poświęcić mu nieco więcej czasu.

 

Sauna do zadań specjalnych

Jak nawilżyć włosy – sposoby na nawilżanie włosów zniszczonych

 

Doskonałym zabiegiem regenerującym dostępnym w większości salonów fryzjerskich jest tak zwana sauna. Polega ona na umyciu włosów, a następnie nałożeniu na nie nawilżającej ampułki. Przy pomocy urządzenia wytwarzającego parę wodną, kosmyki lepiej absorbują dobroczynne substancje, które za sprawą wysokiej temperatury rozkładają się we włosie w sposób równomierny. Sauna sprawia, że pasma stają się sprężyste, elastyczne, miękkie w dotyku i znacznie łatwiej się rozczesują.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®