+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
08 stycznia 2018
Szampony bez SLS, silikonów i parabenów - zalety stosowania

Ekologiczne, naturalne kosmetyki cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Do tej grupy zaliczają się także naturalne szampony bez SLS, SLES, silikonów, parabenów czy alkoholu. Jaka jest przewaga takich preparatów w porównaniu do ich tradycyjnych wersji dostępnych na półkach drogerii?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasyczne szampony do włosów, owszem, pięknie pachną i doskonale się pienią. Niestety, nie są pozbawione wad. Zawarte w ich składzie związki SLS i SLES wysuszają włosy oraz skórę głowy, co może przyczyniać się do powstawania łupieżu i zwiększonej łamliwości włosów. Większość z nas decyduje się wówczas na odżywkę z silikonami. Prawdą jest, że uszczelnia ona powierzchnię włosa, lecz jednocześnie bardzo obciąża fryzurę. Nie każda z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz silikony kumulują się wraz z każdym myciem włosów, a usunąć można je wyłącznie z pomocą silnych detergentów. Co więcej, takie odżywki nie nadają się do stosowania na włosach cienkich oraz rzadkich.

Osoby, które po raz pierwszy sięgają po szampon bez SLS, nierzadko żalą się, że nie pieni się on tak mocno, jak stosowany dotychczas, a co za tym idzie – mycie włosów z jego pomocą jest nieco bardziej pracochłonne. Co więcej, po ich zastosowaniu pasma mogą się wydawać szorstkie i sprawiać wrażenie niedomytych. Jest to związane z brakiem w ich składzie substancji oblepiających pasma – wspomnianych silikonów, które wyrównują powierzchnię łusek. Nie warto jednak zrażać się po pierwszych ich użyciu – późniejsze efekty będą zdecydowanie tego warte. Regularne stosowanie szamponów bez SLS i parabenów sprawi, że nasze włosy w krótkim czasie odzyskają swój dawny blask i energię.

Czym jeszcze takie kosmetyki przewyższają klasyczne szampony?

Warto tu także wspomnieć o tym, że do ich produkcji wykorzystuje się naturalne ekstrakty roślinne oraz minerały. Mniejsza ilość chemicznych składników przekłada się na znacznie mniejsze problemy z wypadaniem cebulek, a także łupieżem czy swędzeniem lub pieczeniem skóry głowy. Włosy po użyciu szamponu bez parabenów są czyste, zadbane, puszyste i nieobciążone (posiadaczki włosów wysokoporowatych mogą je obciążyć, również w naturalny sposób, na przykład z użyciem masełka kokosowego).

W szampon bez silikonów możecie się zaopatrzyć w wyspecjalizowanych drogeriach lub spróbować przygotować go samodzielnie, na przykład z pół łyżeczki sody rozdrobnionej w szklance wody i ziół dopasowanych do rodzaju i potrzeb Waszych włosów i skóry głowy (w przypadku blondynek dobrze sprawdzi się rumianek, a osób borykających się z przetłuszczającą się skórą głowy – rozmaryn).

 

 

Powered by Comarch e-Sklep ®