+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 10.00 DO 17.00
Urządzamy salon fryzjerski. O czym warto pamiętać?

Jak mówi znane powiedzenie: „Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz.” W związku z tym, warto zdawać sobie sprawę, że Klient odwiedzający nasz salon, w pierwszej kolejności zwróci uwagę na znajdujące się tam meble fryzjerskie i akcesoria, a dopiero później oceni jakość świadczonych przez nas usług. Jak zatem powinien wyglądać idealne wnętrze tego typu?

 

 

 

 

 

 

 

Na samym początku zastanówmy się, jakie możliwości daje nam pomieszczenie, którym dysponujemy. Gdy nie mamy w planach remontu z położeniem nowej sieci elektrycznej czy wodno – kanalizacyjnej, uwzględnijmy lokalizację istniejących gniazdek elektrycznych czy dopływów. Najważniejszymi stanowiskami są oczywiście fotele fryzjerskie, myjnie, strefa przechowywania akcesoriów takich, jak peleryny fryzjerskie, fartuchy fryzjerskie, miseczki do farbowania czy papiloty, lecz nie należy zapominać także o zapleczu dla pracowników oraz recepcji z poczekalnią dla klientów.

 

Stanowiska fryzjerskie nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie tak, by każdy ze stylistów miał zapewnioną optymalną przestrzeń do pracy. Rodzaj konsolet dostosować należy do warunków wnętrza. Montowane do ściany pasować będą do niemalże każdego salonu, wyspowe sprawdzą się natomiast w pomieszczeniach przestronnych oraz tych, w których z różnych względów nie ma możliwości wieszania niczego na ścianach. Konsoleta powinna posiadać półkę, podnóżek oraz wbudowane gniazdka elektryczne.

 

Równie ważna jest sama organizacja pracy fryzjera. Gdy przy konsoli nie planujemy stawiać szafki wyposażonej w szuflady do przechowywania szpilek, szczotek, wałków i innych akcesoriów do modelowania, niezbędne będzie kupno wózka na kółka z szufladami, otworami do segregowania i uchwytami, na przykład na suszarkę. Warto się także zaopatrzyć w osobny pomocnik do koloryzacji z miejscem na miseczkę do farbowania i uchwyt na folię oraz pędzle.

 

Profesjonalny fotel fryzjerski powinien być wyposażony w pompę hydrauliczną umożliwiającą regulację jego wysokości. Dobrym pomysłem będzie model z bazą pięcioramienną, która jest lżejsza i łatwiejsza w przesuwaniu. Fotel powinien mieć wygodne, łatwe w czyszczeniu siedzisko, najlepiej w ciemnym kolorze. W przeciwnym wypadku, podczas zabiegów koloryzacji niezbędne będzie przykrywanie go specjalnym, foliowym pokrowcem.

 

Żaden profesjonalny salon fryzjerski nie może się także obyć bez myjni, gdzie nie tylko myje się włosy, lecz także wykonuje masaż głowy czy bardziej skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Mebel ten powinien być w pełni komfortowy i znajdować się w miejscu gwarantującym odrobinę intymności. W niewielkich wnętrzach zdecydować można się na kupno myjni wolnostojącej z dostawianym fotelem od stanowiska fryzjerskiego lub niewielkiej myjni kompaktowej z dołączonym fotelem.

 

Powered by Comarch e-Sklep ®