+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
12 grudnia 2017
W jaki sposób prostować włosy, aby ich nie zniszczyć?

Idealnie proste, gładkie włosy to marzenie wielu z nas. Niestety, regularne traktowanie ich prostownicą może przyczynić się do uszkodzenia kosmyków. Poniżej kilka znacznie bezpieczniejszych, lecz równie skutecznych sposobów na prostowanie pasm.

 

 

 

 

 

 

Keratynowe prostowanie włosów

http://c.igte.ch/?u=http://www.trendus.com/Content/Images/News/NewsDetail/kalici-fon-brezilya-fonu-10625-2482016120635.jpg

 

Zabieg ten został stworzony z myślą o tych z nas, które borykają się z trudnymi do układania, puszącymi się i przesuszonymi włosami. Można go wykonywać na pasmach zarówno naturalnych, jak i farbowanych czy rozjaśnianych. Stosowane podczas zabiegu preparaty zawierają keratynę, która regeneruje uszkodzone pasma, ale nie tylko. Znajdziemy tu także antyoksydanty, wyciągi z roślin, witaminy i kwasy tłuszczowe. Skutecznie nawilżają one kosmyki i tworzą na nich niewidoczną barierę chroniącą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Keratynowe prostowanie włosów polega na wprasowaniu we włosy specjalnego preparatu keratynowego przy użyciu ceramicznego żelazka fryzjerskiego rozgrzanego do temperatury 230 stopni Celsjusza. Na skutek ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia ubytki. Następnie dochodzi do ich zamknięcia i rekonstrukcji. Zaaplikowany preparat trzyma się na kosmykach przez około 30 minut. Ostatnim etapem jest suszenie włosów suszarką nastawioną na średnią temperaturę. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do pół roku.

 

Preparaty do prostowania włosów

https://epelo.pl/img/large/4308/zestaw-do-prostowania-wlosow-z-keratyna-indola-inn.jpg

Przykładem takich kosmetyków jest seria Indola Innova Keratin, w skład której wchodzi szampon, odżywka oraz balsam. Preparaty te zostały stworzone z myślą o niesfornych i trudnych do ułożenia włosów, a ich skład wzbogacono o kompleks Keratin-Polymer, który otula każde z pasm specjalną warstwą ochronną wygładzającą i dyscyplinującą włosy. Efekty działania kosmetyków utrzymują się do 48 godzin.

 

Prostowanie włosów z użyciem szałwii

Jak prostować włosy przy pomocy tego zioła? Dwie saszetki szałwii zalewamy gorącą wodą i trzymamy pod przykryciem przez około 10 minut. Po wystygnięciu, polewamy umyte włosy naparem, a następnie suszymy je letnim nawiewem suszarki zaczynając od nasady.

 

Prostowanie włosów naftą kosmetyczną

Prostowanie włosów przy pomocy nafty kosmetycznej odbywa się w sposób następujący – kilka jej kropli wcieramy we włosy, zostawiamy na około 1-2 godziny, a następnie dokładnie myjemy. Preparat ten obciąża pasma, sprawiając, że stają się bardziej podatne na prostowanie.

Powered by Comarch e-Sklep ®