+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 18.00
27 września 2016
W jaki sposób ujarzmić niesforne włosy?

Niesforne włosy to problem chyba każdej z nas. W jaki sposób sobie z nimi radzić? Oto kilka sprawdzonych patentów.

  1. Regularne wizyty u fryzjera - najlepiej co około 6 do 8 tygodni

Nasze włosy nie rosną w równym tempie – jedne dopiero wyrastają, inne za chwile wypadną. To nie wszystko – dołożyć należy do tego również niekorzystne warunki atmosferyczne czy różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Wszystko to sprawia, że nasze włosy z łatwością ulec mogą zniszczeniu. Ich regularnie podcinanie sprawi, że będą one bardziej lśniące, zdrowe i łatwiej będzie się je układać.

  1. Walka z wilgocią

Unosząca się w powietrzu wilgoć sprawia, że włosy puszą się, przez co mamy problemy z ich stylizacją. By temu zapobiec, niezbędny będzie stosowny dobór szamponu oraz odżywki. Najlepiej zdecydować się na produkt dedykowany włosom puszącym się, który posiadać będzie dużą liczbę substancji nawilżających, jak np.  ten Londa Deep Moisture. Niezbędna będzie również maska oraz jedwab

  1. Przeciwdziałanie przyklapnięciu włosów

Problem ten dotyczy w szczególności posiadaczki włosów cienkich, które po nałożeniu pianki czy odżywki stają się przyklapnięte. Jak przeciwdziałać temu mało estetycznemu efektowi? Pamiętajmy, by odżywkę nakładać wyłącznie na końcówki włosów, a następnie przeczać je. Jeżeli chodzi natomiast o piankę, to stosować powinniśmy ją od nasady, co sprawi, że włosy będą bardziej podniesione, a co za tym idzie – zyskają na objętości.

  1. Prawidłowe suszenie włosów

Ich osuszanie rozpocząć należy od ręcznika. Potem warto odczekać kilkanaście minut, aż będą prawie suche. Suszenie zacznijmy od tyłu i dolnej części włosów, przechodząc do bocznych pasm i czubka głowy. Po wyszuszeniu, warto dmuchnąć we włosy zimnym powietrzem, co spowoduje zamknięcie osłonek włosów. Warto również zaobserwować, w jaki sposób fryzjer suszy  i układa nasze włosy.

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/55,48622,1788980.html

  1. Nadanie włosom blasku

Wiele z nas boryka się również z włosami matowym. Powodem tego może być ich zniszczenie i przesuszenie. Warto wówczas postawić na preparaty odbudowujące oraz nawilżające. Wspomóc możemy się dodatkowo maskami lub kuracjami w ampułkach. Jeżeli należy nam natychmiastowym efekcie, włosy spryskajmy spray’em nabłyszczającym. Pamiętajmy jedynie, by nie używać go zbyt często – spowodować może to nadmierne przetłuszczanie się włosów.

http://kobiecerady.blogspot.com/2013/02/10-prostych-sposobow-dzieki-ktorym.html

A jakie są Wasze patenty na niesforne włosy? Macie swoje sprawdzone sposoby?

Powered by Comarch e-Sklep ®