+48 15 844 46 16 W DNI ROBOCZE OD 09.00 DO 17.00
01 grudnia 2016
Wypadanie włosów i jego przyczyny

Która z nas nie marzy o pięknych, zdrowych i gęstych pasmach? Niestety, często zamiast tego musimy borykać się z wypadającymi garściami włosami. Czym może być to spowodowane i po jakie preparaty warto wówczas sięgnąć?

Na początek należy sobie uświadomić, że wypadanie jest naturalnym etapem w rozwoju włosa. Żyje on od około 2 do 6 lat, rośnie w tempie mniej więcej 1 centymetra miesięcznie i po jakimś czasie w końcu wypada. Średnio dziennie tracimy od 100 do 200 włosów. Dopiero wówczas, gdy zauważymy, że jest ich znacznie więcej, należy przejść do działania.

 

 

 

Przyczyny wypadania włosów

  • Niewłaściwa pielęgnacja – chodzi tu zarówno o szarpanie pasm podczas ich czesania, regularne spinanie ich w ciasny kok czy koński ogon, częste korzystanie z suszarki, prostownicy czy lokówki oraz wystawianie skóry głowy i włosów na działanie silnych promieni słonecznych.

Źródło: http://bi.gazeta.pl/im/0a/d7/d2/z13817610Q,Prostownica.jpg

 

  • Zdaniem Małgosi z bloga Porady Herrbaty, przyczyną tego stanu rzeczy mogą być również radykalne diety. Bardzo małe ilości substancji odżywczych dostarczanych w ubogich posiłkach w pierwszej kolejności trafiają do kluczowych organów takich, jak serce czy wątroba, a na sam koniec do włosów i paznokci. Mieszki włosowe nie otrzymują wystarczającej dawki składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu pasm i przedwcześnie są wprowadzane w tak zwaną fazę telogenową, czyli wypadania.
  • Daria, autorka bloga Kosmetyczna Hedonistka zwraca uwagę na fakt, że wypadaniu włosów winna może być również pora roku. Z problemem tym częściej borykamy się w okresie jesienno – zimowym, co związane jest z hormonami. Wiosną i latem ich wydzielanie jest zwiększone przez działanie słońca, przez co pasma większości z nas są w znacznie lepszej kondycji. Jesienią natomiast, cykl życia nowych włosów się kończy, a co za tym idzie – zaczynają one wypadać w nadmiernych ilościach.

 

Jak poradzić sobie z problemem?

Na szczęście, istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy zahamować proces wypadania włosów:

  • W pierwszej kolejności, warto rozważyć zmianę diety na taką, w której nie zabraknie żelaza, biotyny, cynku, kwasu foliowego, siarki oraz białek, które są odpowiedzialne za budowanie włosów. Znajdziemy je między innymi w ciemnozielonych warzywach, orzechach i tłustych rybach morskich. Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w suplementy diety zawierające kombinację wymienionych wyżej składników.
  • Pomocny może okazać się również masaż skóry głowy, który pobudza mieszki włosowe, zwiększa ukrwienie i dotlenienie, a co więcej – uwalnia od napięć i jest bardzo przyjemny. Możemy go wykonywać zarówno opuszkami palców, jak i specjalnym masażerem.
  • Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się w stosowne kosmetyki pielęgnacyjne stworzone z myślą o posiadaczkach wypadających pasm. Warto wówczas sięgnąć np. po szampon na porost włosów Subrina, którego unikalne działanie stymuluje ukrwienie skóry głowy i odżywia ją, pobudzając do działania czy tonik wspomagający porost włosów BC Hair Activator, w którego składzie znalazł się między innymi pantenol i tauryna, które zapobiegają wypadaniu pasm i powodują wzrost nowych kosmyków.

Źródło: https://epelo.pl/schwarzkopf-bc-hair-activator-tonik-wspomagajacy-w,3,22089,17217

 

Powered by Comarch e-Sklep ®